X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Głosowanie nad Krajowym Planem Odbudowy. Zbigniew Kuźmiuk: Budka próbuje ratować stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 19:49
- Wyłamała się z tego Lewica, teraz PSL. Platforma znalazła się w potrzasku. Kiedy patrzyłem na wystąpienie pana Budki, to nie było tam merytoryki, ale dramatyczna obrona swojego stanowiska, które wydaje się obecnie zagrożone - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

W Sejmie trwa posiedzenie poświęcone projektowi ustawy o ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie kraje członkowskie UE jest potrzebna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

Marcin Roszkowski.jpg
Sytuacja gospodarcza w pandemii. Roszkowski: przez parę kwartałów musimy liczyć się z podwyższoną inflacją

"Emocje"

Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że większość krajów Unii Europejskiej przyjęła swoje plany odbudowy, ale w niektórych są przy tym bardzo duże emocje. - Do tej pory z 27 krajów, 17 ostatecznie przyjęło Krajowy Plan Odbudowy. Niewątpliwie emocje będą w Finlandii, gdzie postanowiono, że ustawa musi być przegłosowana 2/3 głosów. Póki co rząd nie ma tam takiej większości - powiedział.

Czytaj także: 

Europoseł zaznaczył, że opozycja w Polsce próbowała wykorzystać to głosowanie do obalenia rządu, jednak ostatecznie sama znalazła się w potrzasku. - U nas emocje są szczególne, ponieważ jedna z partii opozycyjnych postanowiła wykorzystać głosowanie do obalania rządu. Po zorientowaniu się, że nie cała Zjednoczona Prawica jest gotowa głosować za ustawą, uznano, że uda się odrzucić ten projekt. To się nie udało - ocenił.

- Wyłamała się z tego Lewica, teraz PSL. Platforma znalazła się w potrzasku. Kiedy patrzyłem na wystąpienie pana Budki, to nie było to merytoryczne, tylko dramatyczna obrona swojego stanowiska, które wydaje się zagrożone - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
13:04 PR24_mp3 2021_05_04-19-32-46.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o Krajowym Planie Odbudowy ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł, PiS)

Data emisji: 04.05.2021

Godz. emisji: 19.33 

dz

Czytaj także

"Ogromny impuls dla rozwoju gospodarczego". Prezydent o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:57
- Nie mam żadnych wątpliwości, że Krajowy Plan Odbudowy jest dokumentem bardzo ważnym i bardzo nam potrzebnym - powiedział prezydent Andrzej Duda. Według niego Fundusz Odbudowy jest niezwykle potrzebnym instrumentem całej Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powinniśmy solidarnie skorzystać z tej szansy". Bohdan Rzońca o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:25
- Mówimy dzisiaj o ogromnej szansie wsparcia budżetu Polski przez budżet UE. Z tych pieniędzy skorzystają ludzie na samym dole, tam, gdzie chodzi o szkoły, szpitale czy inwestycje, a nie pan Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Rzońca (europoseł PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zasoby własne UE to rozwój systemu zdrowia." Minister zdrowia o KPO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 18:30
Głosowanie za ustawą o ratyfikacji zasobów własnych Unii Europejskiej to głosowanie m.in. za rozwojem systemu opieki zdrowotnej - wskazał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń