X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Najpiękniej działająca organizacja". Prezes "Wspólnoty Polskiej" o rozbudowie Domu Kultury Polskiej w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 20:18
- Takim chyba najpiękniej działającym obecnie domem jest Dom Kultury Polskiej w Wilnie, mający już blisko 20 lat. Dziś doczekał się momentu, kiedy władze polskie na czele z premierem Mateuszem Morawieckim zadecydowały o jego rozbudowie - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Piotr Bonisławski, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska. 
Premier Mateusz Morawiecki z szefową litewskiego rządu Ingridą imonite
Premier Mateusz Morawiecki z szefową litewskiego rządu Ingridą Šimonite Foto: Twitter/@PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki z szefową litewskiego rządu Ingridą Šimonite wziął udział w ceremonii podpisania aktu erekcyjnego dotyczącego rozbudowy Domu Kultury Polskiej w Wilnie. W placówce zostanie zbudowane m.in. nowe studio TVP Wilno.

1200 premier.jpg
Premier na Litwie: wspieramy Ukrainę i Białorusinów w ich walce o demokrację i wolność

- 30 lat temu Wspólnota Polska powołana z inicjatywy pana profesora Andrzeja Stelmachowskiego, ówczesnego marszałka Senatu, wiedziała doskonale, że trzeba wspierać polskość na całym świecie. Niemniej jednak to miejsce, które było najbardziej w potrzebie, znajdowało się blisko, poza wschodnią granicą - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Bonisławski. 


Posłuchaj
17:22 PR24_mp3 2021_05_02-19-33-07.mp3 Dariusz Piotr Bonisławski o Polonii na Litwie (Temat dnia)

 

Jak podkreślił, "po upadku komunizmu dawne kresy rzeczpospolitej bardzo potrzebowały tego wsparcia". - Pomysłem ówczesnych władz Wspólnoty Polskiej było budowanie domów, w których gromadziłyby się miejscowe organizacje mogące prowadzić działalność skierowaną na rzecz kultury, na rzecz oświaty, różnego rodzaju przedsięwzięcia czy to sportowe czy to z innych różnych obszarów, które służyły jednemu: podtrzymywaniu polskości - zaznaczył prezes. 

Dodał, że "takim chyba najpiękniej działającym obecnie domem jest Dom Kultury Polskiej w Wilnie, mający już blisko 20 lat". - Dziś doczekał się momentu, kiedy władze polskie na czele z premierem Mateuszem Morawieckim zadecydowały o jego rozbudowie - podsumował Dariusz Bonisławski. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Dariusz Piotr Bonisławski (prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska) 
Data emisji: 02.05.2021
Godzina emisji: 19.33

Polskie Radio 24/bartos

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Litwa Wilno Polonia

Czytaj także

Przede wszystkim informacje i historia. Polska telewizja na Wileńszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 08:00
Polskie kanały telewizyjne będą nadal dostępne na Wileńszczyźnie. Ministerstwo Komunikacji Litwy przedłużyło umowę na retransmisję kanałów TVP Polonia, TVP Historia, TVP Info, Power TV i Nuta TV.
rozwiń zwiń