X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To zacieśnienie współpracy Trójkąta Lubelskiego". Paweł Bobołowicz o wizycie polskiej delegacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 21:00
- Ta wizyta odbywała się w ramach Trójkąta Lubelskiego, nowej formuły, która zaistniała. Jest to współpraca na poziomie ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy. Dzięki tej wizycie nastąpiła też współpraca na poziomie parlamentarnym, bo w tej wizycie brali udział wiceprzewodniczący parlamentu Litwy i Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów na Ukrainie.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: twitter.com/Dmytro Kuleba

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska do końca tygodnia przebywa z wizytą na Ukrainie. W środę 21 kwietnia polska delegacja wspólnie z litewskimi i ukraińskimi parlamentarzystami odwiedziła posterunek ukraińskiej armii w miejscowości Szyrokyne.

kreml moswka free shut 1200.jpg
Dr Szymon Kardaś: Rosjanie bardzo chcieliby odzyskać Ukrainę dla swoich wpływów gospodarczych i politycznych

- Właśnie w miejscowości Szyrokyne została przyjęta wspólna deklaracja. Nastąpił też bardzo istotny z punktu widzenia ukraińskiego gest przekazania flagi NATO. Został przyjęty bardzo pozytywnie przez stronę ukraińską. Chociaż to symbol, to także jednoznaczne wsparcie w tej drodze euroatlantyckiej - ocenił korespondent.   

- Pani wicemarszałek Małgorzata Gosiewska dzisiaj wróciła z linii frontu. Wizyta bezpośrednia na linii frontu trwała trzy dni. Zaczęła się od miasta Mariupol, które jest położone na brzegu Morza Azowskiego. Jest tym głównym portem, który kolejny raz jest zagrożony przez sytuację eskalacji napięcia z Federacją Rosyjską. Mariupol leży przy tej granicy, która rozdziela jednostki ukraińskie od tzw. jednostek separatystów i wprost od wojsk rosyjskich - opowiedział Bobołowicz.


Posłuchaj
24:31 PR24_mp3 2021_04_23-19-33-45.mp3 Paweł Bobołowicz o wizycie polskiej delegacji na Ukrainie ("Świat w powiększeniu")

 

W czasie tej wizyty była możliwość pod Mariupolem rozmawiać na temat wyraźnego zaostrzenia w relacjach rosyjsko-ukraińskich. - Żołnierze opowiadali, jak wygląda ta sytuacja, jak były ściągane rosyjskie jednostki, a przede wszystkim jak od 7 lat trwa tam wojna i jak bezpośrednio odpowiadają za nią kadrowi - rosyjscy oficerowie, których jest kilka tysięcy, a na pewno to oni zarządzają tzw. separatystami - podkreślił gość audycji. 


     

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów na Ukrainie) 

Data emisji: 23.04.2021

Godz. emisji: 19.33 

kmp

Czytaj także

"Powtarzający się scenariusz". Paweł Bobołowicz o sytuacji w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 20:37
- Właściwe co roku na Ukrainie mniej więcej o tej samej porze, czyli wiosną pojawia się temat, że Rosja ściąga dodatkowe siły i zwiększa się prawdopodobieństwo bezpośredniej agresji na tereny ukraińskie i co roku, całe szczęście, do tej większej, pełnofrontowej agresji do tej pory nie dochodziło. Jednak co roku te informacje zmuszają Ukrainę do pewnych reakcji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bobołowicz (korespondent polskich mediów w Kijowie). Gościem audycji był również Paweł Rakowski (komentator polityki bliskowschodniej).     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:02
- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna, i stabilna - powiedział o konflikcie między Rosją i Ukrainą Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń