X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rybińska: we Francji można było stworzyć oświeconą wersję islamu, dziś jest już na to za późno

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 20:31
- W tle jest potencjalny konflikt z państwami Maghrebu czy Turcją, którzy wysyłają teraz imamów do Francji. Macron chciałby, żeby byli oni szkoleni we Francji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska z tygodnika "Sieci", komentując ustawę mającą pomóc zwalczać problem islamskiego radykalizmu we Francji. 
Aleksandra Rybińska
Aleksandra RybińskaFoto: PR24

Emmanuel Macron przedstawił zarys ustawy, która ma pozwolić francuskiemu państwu odzyskać kontrolę nad tymi terytoriami i zdusić "separatyzm islamski" w zarodku. W swoim przemówieniu Macron stwierdził, że problem, przed którym stoi społeczeństwo francuskie, nie jest problemem świeckości.

Emmanuel Macron 1200 PAP.jpg
Macron chce walczyć z islamskim separatyzmem. Rybińska: retoryka obliczona na efekt polityczny

Publicystka zwróciła uwagę na etap, w jakim znajduje się obecnie projekt. - Ustawa jest debatowana, zapewne będą wnoszone liczne poprawki. Wszystko jest jeszcze - szczerze mówiąc - niejasne - zauważyła. -  Budzi kontrowersje - będzie dotykała także szkół katolickich, żydowskich - dodała Rybińska.

Posłuchaj
24:57 _PR24_AAC 2021_02_16-19-33-06.mp3 Aleksandra Rybińska: islam nie jest problemem, który powstał wczoraj. To jest problem, który się ciągnie od dziesięcioleci ("Świat w powiększeniu/PR24")

 

- We Francji można było stworzyć oświeconą wersję islamu - wtedy, kiedy kończyła się wojna w Algierii, kiedy Algierczycy walczący po stronie Francji zaczęli napływać do kraju i z ich pomocą można było coś takiego stworzyć, ale nikt o tym nie myślał, nie było o tym debaty - przypomniała Rybińska. - Ten moment, kiedy była taka możliwość, minął. Dziś jest już na to za późno - oceniła. 

Podczas rozmowy zwrócono również uwagę na problem zaniedbania problemu, który we Francji widoczny był od lat. - Islam nie jest problemem, który powstał wczoraj. To jest problem, który się ciągnie od dziesięcioleci - wskazała. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Goście: Aleksandra Rybińska (tygodnik "Sieci")

Data emisji: 16.02.2021

Godz. emisji: 19.33 

kb

Czytaj także

"Wróg atakujący nasze wartości". Ustawa ma pomóc Francji walczyć z islamskimi radykałami

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 16:58
Premier Jean Castex przedstawił w środę założenia ustawy ws. zwalczania radykalnego islamizmu. Projekt ustawy nie jest wymierzony "przeciw religiom", ale przeciw "zgubnej ideologii radykalnego islamu" - oznajmił szef rządu podczas konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terror pomimo pandemii. Zachodnia Europa wciąż na celowniku dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:03
Rok 2020 przejdzie do historii Europy Zachodniej jako rok walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Mimo trwającej w państwach Unii Europejskiej epidemii nie był to jednak rok wolny od islamskiego terroru i krwawych zamachów. W chwili oddawania tego tekstu dokładnych statystyk jeszcze nie ma, ale splot ataków we Francji i Austrii wystarczył, by zaproponowano znaczące zmiany w prawodawstwie Francji i zaczęto mówić o potrzebie zmian w unijnym prawie o strefie Schengen.
rozwiń zwiń