X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jest to istotne, szczególnie dla Europy". Prof. Grochmalski o przedłużeniu umowy Nowy START

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 20:44
- Mimo przedłużenia traktatu o 5 lat, Rosjanie wyraźnie powiedzieli, że w każdej chwili mogą się z niego wycofać - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, komentując nowe ustalenia ws. umowy rozbrojeniowej pomiędzy USA i Rosją. 
RS-24 Jars (ros. -24 )  rosyjski pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ICBM.
RS-24 Jars (ros. РС-24 Ярс) – rosyjski pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ICBM. Foto: shutterstock

Rosja i USA porozumiały się w sprawie przedłużenia nuklearnego układu rozbrojeniowego Nowy START. 

1200_Putin_Biden_Forum.png
Pierwsza rozmowa telefoniczna Biden-Putin. Kreml: jest porozumienie ws. redukcji zbrojeń

Gość zwrócił uwagę na fakt, iż przedłużona umowa była ostatnim istotnym dokumentem rozbrojeniowym, który sfinalizowano przed upadkiem ZSRR kończącym okres zimnej wojny. - To jest ostatni istotny traktat, który dotyczył relacji amerykańsko-rosyjskich - powiedział profesor.  - To ważne, szczególnie dla europejskiego teatru - dodał, zwracając uwagę na znaczenie umowy dla kontynentu europejskiego. 

Posłuchaj
24:24 _PR24_AAC 2021_01_28-19-34-08.mp3 Prof. Piotr Grochmalski: to jest ostatni istotny traktat, który dotyczy relacji amerykańsko-rosyjskich ("Świat w powiększeniu/PR24")

 

Profesor odniósł się także do wyzwań stojących przed Waszyngtonem na arenie międzynarodowej. - Amerykanie, praktycznie od zakończenia II wojny światowej, przejęli pełną strategiczną odpowiedzialność za świat, chociaż nawet wtedy, kiedy wydawało się, że są wielką potęgą, doktryna powstrzymywania Kennana mówiła, że Amerykanów nie stać na to, by byli w stanie objąć nią cały świat - przypomniał. 

Więcej w nagraniu. 

******

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej)

Data emisji: 28.01.2021

Godz. emisji: 19.34

kb

Czytaj także

Stosunki na linii USA-Rosja po zmianie w Białym Domu. Biden wykluczył możliwość resetu z Moskwą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 01:15
Rzecznik prezydenta Joe Bidena Jen Psaki poinformowała, że Stany Zjednoczone proponują Rosji przedłużenie o pięć lat traktatu o redukcji zbrojeń strategicznych Nowy Strat. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jen Psaki tłumaczyła, że przedłużenie układu leży w interesie narodowym USA. Jak informują amerykańskie media, Joe Biden wykluczył również możliwość resetu w stosunkach z Moskwą. Relacja Marka Wałkuskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jakie interesy i czyje środowiska będą miały na niego wpływ?". Prof. Szeremietiew o Joe Bidenie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 16:41
- Mam nadzieję, że interesy, które Stany Zjednoczone mają w świecie, polegają też na tym, że potrzebna jest - z punktu widzenia Waszyngtonu - obecność wojskowa w Europie Środkowej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń