X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Madajczyk: nic jeszcze nie przesądza losu kandydatury na następcę Merkel

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 20:25
- Pytaniem jest to czy Armin Laschet ma potencjał, by aspirować do bycia kanclerzem Niemiec - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Angela Merkel
Angela Merkel Foto: Alexandros Michailidis/ shutterstock

Delegaci na zjazd CDU wybrali nowego przewodniczącego partii. Jest nim premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet. Wybór nowego lidera chadeków musiała rozstrzygnąć druga tura.

- To jest też być może pytanie o przyszłego kandydata na kanclerza Niemiec, a wybory już we wrześniu. To także pytanie, w którą stronę będzie szła chadecja w Niemczech - powiedział gość PR24.

"Kieruje dużym landem"

PAP Merkel 1200.jpg
"Przesunęła się na lewo, popełniła błąd w polityce migracyjnej". Prof. Miszczak o Merkel

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii posiada ogromne doświadczenie kierownicze. Od 2012 roku był jednym z wiceprzewodniczących CDU. W wyścigu o fotel szefa partii Konrada Adenauera i Helmuta Kohla wystąpił w tandemie z ministrem zdrowia Jensem Spahnem, który ma zostać jego zastępcą.

- Armin Laschet jest politykiem z większym doświadczeniem i bagażem osiągnięć, teraz kieruje dużym landem. To się liczy, nie jest więc politykiem bladym - podkreślił prof. Piotr Madajczyk.

Wybór nowego lidera CDU nie przesądzi jednak jeszcze losu kandydatury na kanclerza w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Swojej popularności sondażowej nie traci także premier Bawarii Markus Söder. W czasie pandemii szef siostrzanej CSU zyskał opinię stanowczego i skutecznego polityka.


Posłuchaj
23:58 _PR24_AAC 2021_01_16-19-33-54.mp3 Prof. P. Madajczyk o szefie CDU ("Świat w powiększeniu")

 


Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Piotr Madajczyk (PAN)

Data emisji: 16.01.2021

Godzina: 19.33

Czytaj także

Aleksandra Rybińska o wyborach szefa partii CDU: Angela Merkel jest niezastąpiona

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 21:17
- Wszyscy kandydaci, których mamy, a jest ich trochę, na pierwszy rzut oka nie ma takiego samego formatu jak "teflonowa kanclerz". W związku z tym wybór będzie trudny, to pewne. To widać już teraz. CDU jest bardzo podzielone, jeśli chodzi o potencjalnych kandydatów - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Aleksandra Rybińska, publicystka "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zastąpi Merkel i czy chadecja wróci do korzeni? "Superwyborczy" rok w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 10:12
W Niemczech 2021 będzie rokiem "superwyborczym". Najważniejszym wydarzeniem politycznym są wybory federalne we wrześniu, które wyłonią następcę rządzącej od 16 lat kanclerz Angeli Merkel (CDU). Wybrane zostaną też parlamenty landowe w sześciu krajach związkowych. Już w sobotę (16 stycznia) Niemcy poznają nowego przewodniczącego CDU.
rozwiń zwiń