X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w kontekście pandemii. Prof. Maciej Szymanowski: przeważa optymizm

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 20:14
- Drugi temat, który się pojawił, dotyczył tego, jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość po pandemii. Przeważa optymizm, opinia, że nasze państwa potrafią sobie poradzić w kryzysowych warunkach - powiedział o spotkaniu szefów parlamentów grupy V4 prof. Maciej Szymanowski z Instytutu Felczaka. Gościem "Świata w powiększeniu" był także dziennikarz Grzegorz Kuczyński.
Audio
  • Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w kontekście pandemii. Prof. Maciej Szymanowski: przeważa optymizm ("Świat w powiększeniu")
Marszałek Sejmu podczas telekonferencji Grupy Wyszehradzkiej
Marszałek Sejmu podczas telekonferencji Grupy WyszehradzkiejFoto: twitter.com/elzbietawitek

We wtorek rano odbyła się telekonferencja szefów parlamentów państw grupy Wyszehradzkiej. Wzięli w niej udział m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Wśród poruszanych wątków znalazł się temat nowej rzeczywistości, z jaką spotkamy się po pandemii koronawirusa.


V4 twitter premier grupa wyszehradzka free-663.jpg
Facebook zablokował konto Grupy Wyszehradzkiej. Jaki: duże korporacje niszczą wolność

"Przeważa optymizm"

Prof. Maciej Szymanowski wskazał dwa najważniejsze tematy poruszone podczas tego spotkania. - Jednym z tematów spotkania Grupy Wyszehradzkiej było to, aby Unia Europejska nie zamykała się na innych pretendentów, które chcą być jej członkami. Była mowa także o tym, co dzieje się na Białorusi. Temat otwartości UE jest jednym z tych, które bez wątpienia łączą Grupę Wyszehradzką - powiedział.

- Drugi temat, który się pojawił, dotyczył tego, jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość po pandemii. Przeważa jednak optymizm, że nasze państwa potrafią sobie poradzić w kryzysowych warunkach. Dobrze znieśliśmy kryzys finansowy z poprzednich lat więc może stąd to płynie - ocenił.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę także na pomysł powołania wspólnego ciała, w skład którego wchodziliby przedstawiciele państw Grupy. - Instytucjonalizacja współpracy wyszehradzkiej na poziomie parlamentów na pewno by pomogła w różnych zadaniach, które nas czekają. Np. w kwestii infrastruktury północ-południe, która wygląda gorzej niż połączenia wschód-zachód - powiedział ekspert.

Gościem "Świata w powiększeniu" był także dziennikarz specjalizujący się w tematyce Rosji. Grzegorz Kuczyński mówił o wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych z perspektywy władz w Moskwie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
25:20 _PR24_AAC 2021_01_12-19-33-23.mp3 Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej w kontekście pandemii. Prof. Maciej Szymanowski: przeważa optymizm ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gościeprof. Maciej Szymanowski (Instytut Felczaka), Grzegorz Kuczyński (dziennikarz specjalizujący się w tematyce rosyjskiej)

Data emisji: 12.01.2021

Godz. emisji: 19.33

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Państwa V4 chcą "faktycznej kontroli" nad migracjami w UE. Jest wspólna deklaracja

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 15:01
Szef MSWiA Mariusz Kamiński, wraz ze swoimi odpowiednikami z Grupy Wyszehradzkiej oraz Estonii i Słowenii, podpisał wspólne stanowisko wobec Nowego Paktu w sprawie Migracji i Azylu - przekazało biuro prasowe MSWiA. Jak przekazał resort, dokument został przekazany prezydencji niemieckiej i nadchodzącej prezydencji portugalskiej w Radzie UE oraz Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca z rządem, szczyt NATO, Grupa V4. Szef Gabinetu Prezydenta o planach na ten rok

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:05
- W najbliższej przyszłości przewidywane są takie wydarzenia, jak szczyt NATO-wski, jak kwestie dotyczące czworokąta wyszehradzkiego. Te rzeczy będą dla pana prezydenta priorytetem - mówił w Polskim Radiu 24 nowy szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Prezydencki minister wyraził też nadzieję na dalszą owocną współpracę z USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook zablokował konto Grupy Wyszehradzkiej. Jaki: duże korporacje niszczą wolność

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 18:02
Facebook zablokował konto Grupy Wyszehradzkiej. Jak poinformowała platforma, konto nie spełniało standardów społeczności. Grupa ma 30 dni na odwołanie się od decyzji.
rozwiń zwiń