X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To są kraje męczenników". Ks. prof. Naumowicz o kościele na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 20:02
- Wschód jest dotknięty od wieków bardzo bolesnym prześladowaniem - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Józef Naumowicz z UKSW, komentując sytuację kościoła Ormian. Państwa Bliskiego Wschodu określił "krajami męczenników".
Kościół w Armenii
Kościół w ArmeniiFoto: OSTILL is Franck Camhi/shutterstock

Ks. Naumowicz podkreślił, że "Bliski Wschód był regionem pierwotnego chrześcijaństwa". Wskazał na trudną sytuację kościoła Ormian. - Podobnie zresztą Gruzja, Syria, Etiopia, czy Egipt - dodał.

szopka trzech króli stock 1200.jpg
Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ks. Longchamps de Bérier: wiara jest darem

- Świętujemy zarówno narodzenie, chrzest Jezusa, jak też ogólnie objawienie Boga w Jezusie - tłumaczył ormiańską literugię gość Polskiego Radia 24. - Poza liturgią (...) po mszy świętej jest błogosławieństwo wody - powiedział. Dodał, że "wierni bardzo chętnie tę wodę zabierają do domów". - Tak jak w tradycji rzymskokatolickiej święci się kredę, kadzidło, tak w kościele ormiańskim (...) jest błogosławieństwo wody - powiedział.


Posłuchaj
23:35 _PR24_AAC 2021_01_06-19-33-21.mp3 K. prof. Naumowicz o ormiańskim kościele (PR24/Świat w powiększeniu)

 

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że "Armenia to był pierwszy kraj, który oficjalnie przyjął chrześcijaństwo w 301 roku". - Dopiero później w następnych dziesięcioleciach nastała wolność dla chrześcijaństwa w Rzymie - powiedział.

- Armenia była bardzo związana z Jerozolimą, jednak wytworzyła własną tradycję liturgiczną, także chrześcijańską - mówił ks. Naumowicz. - Można bardzo długo mówić o różnicach, ale ważny jest ten sam nurt wiary - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"
Prowadził: Antoni Opaliński
Gość: ks. prof. Józef Naumowicz (UKSW)
Data emisji: 06.01.2021
Godz. emisji: 19.33

itom/pr24

Czytaj także

Misyjne oblicze Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 10:01
Czy wszyscy na świecie słyszeli o Jezusie Chrystusie? Nie. Nadal ponad dwa miliardy ludzi na świecie o Nim nie słyszało. Uroczystość Objawienia Pańskiego, podczas której przeżywamy tajemnicę objawienia się Chrystusa narodom pogańskim, budzi w nas uczucie wdzięczności dla misjonarzy, którzy przynieśli światło wiary na polską ziemię i zaszczepili ją w sercach naszych przodków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co warto wiedzieć o Epifanii?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 11:28
Jaki jest najgłębszy sens objawienia się Boga w świecie? Podpowiedzi poszukaliśmy w mądrości wczesnych pism chrześcijańskich i historii chrześcijańskiego wschodu, gdzie do dziś święto Objawienia Pańskiego ma szczególne znaczenie.
rozwiń zwiń