X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Protesty się uspokajają ale nie wygasają". Bartosz Tesławski o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 21:25
- Paliwem protestów jest to, że Białorusini po raz pierwszy się "policzyli". Protesty na Białorusi przeciwko władzy się zdarzały, tak jak i fale migracji. Jednak Białorusini po raz pierwszy zaprotestowali przeciwko swojej władzy w takiej skali i choć władza odpowiedziała w miarę ostro, zobaczyli, że jest ich aż tylu - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, naczelny portal Na Wschodzie.
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Warszawa, 10.09.2020
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. Warszawa, 10.09.2020Foto: PAP/Piotr Nowak

Do fali, która na zmianę wznosi się i opada, porównuje protesty na Białorusi socjolog Andrej Wardamacki, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, ale wciąż prowadzi badania na terenie swojego kraju.

łukaszenka free 1200.jpg
"Łukaszenka firmuje państwo milicyjne". Prof. Grochmalski o sytuacji na Białorusi

- Białoruski protest się nie skończył, bo nie zniknęły jego przyczyny, a reżim Łukaszenki będzie nadal popełniać błędy – uważa Andrej Wardamacki. Jego zdaniem protest jest "jak pociąg, który jest zbyt ciężki, by go zatrzymać".

Bartosz Tesławski przyznał, że w tej chwili temperatura protestów na Białorusi wygasa. - Trwają one dość długu, teraz był okres przedświąteczny, nie sprzyjała im także pogoda. Protesty się uspokajają, ale nie wygasają. Białorusini co tydzień wychodząc na ulice pokazują, że nie przestali i w najbliższym czasie nie zamierzają rezygnować - ocenił i dodał że fakt iż noworoczne wystąpienie Swiatłany Cichanouskiej cieszyło się znacznie większą popularnością niż Aleksandra Łukaszenki i wskazuje na to, że mamy do czynienia z liderem Białorusinów, który mówi jednoznacznie, że nadchodzący rok jest tym, w którym mają Białoruś odzyskać wolność.

- Białorusini odkryli, że więzienie nie jest czymś, co może ich złamać. To, co było kiedyś największym zagrożeniem, że ktoś pójdzie do więzienia, że będzie miał problemy w pracy, przestało ich przerażać. Z tego powodu, ten pociąg, trzymając się metafory Andreja Wardamakiego, wciąż się nie zatrzymuje - dodał gość audycji. 

Posłuchaj
25:42 _PR24_AAC 2021_01_02-19-34-03.mp3 02.01.2020 Bartosz Tesławski (Polskie Radio 24 / Świat w powiększeniu) 

Czytaj także: 

  Więcej w nagraniu.

  * * *

  Audycja: "Świat w powiększeniu"

  Prowadzący: Ewa Wasążnik

  Gość: Bartosz Tesławski

  Data emisji: 02.01.2021

  Godzina emisji: 19.33

  PR24/ka

  Czytaj także

  Ekspert: sankcje UE wymierzone w Białoruś mają charakter przede wszystkim symboliczny

  Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 20:53
  Białoruska opozycja jest już dość sfrustrowana tym, że Unia Europejska ogranicza się w gruncie rzeczy głównie do sankcji symbolicznych - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich Marek Budzisz.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Abp Tadeusz Kondrusiewicz może wrócić na Białoruś. Publicysta: zawarto kompromis

  Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:49
  - Kompromis polega na tym, że metropolita mińsko-mohylewski dostał obietnicę, iż zostanie wpuszczony do swojego kraju, ale w zamian przejdzie w stan spoczynku - tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna").
  rozwiń zwiń