X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Technologie nuklearne, dostawa gazu i cyberbezpieczeństwo". Naimski o współpracy pomiędzy Polską a USA

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 20:22
- Dialog Polski z USA obejmuje kilka istotnych aspektów współpracy. To między innymi dostawy gazu skroplonego do naszego kraju i kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci. Istotnym elementem jest także współpraca w dziedzinie technologii nuklearnych, energetycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. 
Piotr Naimski
Piotr NaimskiFoto: PR/MS

Gość PR24 podkreślił, że "relacje polsko-amerykańskie oczywiście wykraczają poza kwestie energetyczne, ale te ostatnie są po prostu relacjami strategicznymi".

- Bezpieczeństwo energetyczne to istotny element kontaktów, rozmów oraz działań, które zostały podjęte kilka lat temu - zaznaczył pełnomocnik rządu. 

elektrownia atomowa energia 1200.jpg
Rozwój polskiego programu energetyki jądrowej. Podpisano porozumienie z USA

Przypomniał również, że to "prezydent Andrzej Duda był inicjatorem tego pierwszego impulsu". - Podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem postanowiono, iż wśród różnych inicjatyw będzie też i polsko-amerykański dialog energetyczny. Po stronie amerykańskiej zostało to powierzone ministrowi ds. energii. Jest nim Rick Perry. Po stronie polskiej powierzono to mnie - powiedział Piotr Naimski.


Posłuchaj
16:03 _PR24_AAC 2020_10_29-19-40-28.mp3 Piotr Naimski o współpracy polsko-amerykańskiej (Świat w powiększeniu)

 

Dodał, że "dialog obejmował i nadal obejmuje kilka istotnych aspektów współpracy". To między innymi dostawy gazu skroplonego do naszego kraju i cyberbezpieczeństwo. 

- Istotnym elementem w tym dialogu jest także współpraca w dziedzinie technologii nuklearnych, energetycznych. Rozmowy prowadzimy intensywnie przez ostatnie dwa lata. Ich rezultatem jest podpisanie umowy międzyrządowej. Doprecyzowuje ona ramy współpracy w tej dziedzinie - zaznaczył gość PR24. 

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Piotr Naimski (pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej)

Data emisji: 29.10.2020

Godzina emisji: 19.35

bartos

Czytaj także

"Kierunek został wytyczony". Prezydent o większej obecności wojsk USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 19:00
- To, że jako pierwszy otrzymałem zaproszenie po wybuchu pandemii, jest dla Polski bardzo dobrą informacją. Dlatego, że jako pierwszy mogłem odnieść się do kwestii relokacji żołnierzy USA w Europie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prezydent Polski Andrzej Duda. Podkreślił, że rozmawiał z Donaldem Trumpem o dodatkowej liczbie amerykańskich żołnierzy, która nie jest objęta podpisanymi wcześniej dwoma umowami.
rozwiń zwiń