X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Irena Lasota o wyborach w USA: możemy być spokojni o obecność USA w NATO

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 21:09
- I Demokraci, i Republikanie podtrzymują istnienie NATO i obecność Ameryki w NATO - powiedziała w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, korespondentka z Waszyngtonu. Dodała, że w przypadku obu partii, nie ma mowy o odejściu od sojuszy europejskich. 
Audio
  • Irena Lasota o sytuacji politycznej w USA na kilka dni przed wyborami prezydenckimi ("Świat w powiększeniu"/ PR24)
W ocenie gościa Polskiego Radia, USA utrzymają swoje zaangażowanie w NATO w razie wygranej Joe Bidena
W ocenie gościa Polskiego Radia, USA utrzymają swoje zaangażowanie w NATO w razie wygranej Joe BidenaFoto: Sergiy Palamarchuk/ Shutterstock

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada. O najwyższy urząd ubiega się urzędujący prezydent, Donald Trump, i Joe Biden. Ma on średnio ośmioprocentową przewagę w sondażach. Około 57 milionów Amerykanów oddało już swoje głosy w przedterminowym głosowaniu.

Bogdan Góralczyk 1200.jpg
Prof. Góralczyk: w Chinach uważa się, że ktokolwiek wygra wybory w USA, to będą kłopoty

"Zagrożenie ze strony Chin, czy Rosji"

- Nie powinniśmy się obawiać zmiany polityki amerykańskiej w stosunku do wschodnich granic NATO [w razie zmiany na stanowisku prezydenta USA] - zwróciła uwagę w rozmowie z Polskim Radiem 24 Irena Lasota. - I Demokraci, i Republikanie podtrzymują istnienie NATO i obecność Ameryki w NATO - podkreśliła gość "Świata w powiększeniu" i dodała, że nie ma mowy o odejściu od sojuszy europejskich. 

- Oczywiście, mieliśmy w ostatnich czterech latach i rok przedtem, w czasie kampanii wyborczej Donalda Trumpa, który wzywał do płacenia obowiązkowych dwóch procent budżetu na NATO, ale to się rozpłynęło. Niektórzy obawiali się, że USA będą bardziej naciskać na partnerów, okazało się, że niektórzy partnerzy, jak Polska, bardzo chętnie zapłacili dwa procent albo i więcej, w zamian za większe gwarancje obrony - wskazała gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj także: 

- Problem polega na tym, czy bardziej się będzie zwracało uwagę na zagrożenie ze strony Chin, czy Rosji. Zdania są podzielone. Zdaniem moim i wielu analityków, Rosja stanowi większe zagrożenie, bo jest dużo bardziej czynna, i militarnie i politycznie, i informacyjnie, na terytorium, na którym znajduje się wielu sojuszników USA i wiele interesów USA - zaznaczyła. 


Posłuchaj
24:49 LasotaIrena --PR24_MPLS 2020_10_27-19-33-22.mp3 Irena Lasota o sytuacji politycznej w USA na kilka dni przed wyborami prezydenckimi ("Świat w powiększeniu"/ PR24)

 

W rozmowie więcej komentarza do sytuacji w USA na kilka dni przed wyborami. Zachęcamy do jej wysłuchania. 

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

ProwadzącyAntoni Opaliński 

GośćIrena Lasota 

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 19.30


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joe Biden i relacje z Polską. Prof. Kik: tak naprawdę chodzi o poparcie wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:36
- Mówić można różne słowa. Po wyborach, jeżeli Joe Biden wygra, będzie prowadził swoją politykę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef amerykańskiego wywiadu: Rosja i Iran próbują ingerować w wybory

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 04:25
Rosja i Iran próbują ingerować w wybory w Stanach Zjednoczonych - poinformował dyrektor agencji wywiadu USA John Ratcliffe. Kraje te uzyskały m. in. informacje o listach rejestracji wyborców - oświadczył na konferencji prasowej.
rozwiń zwiń