X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Skłócenie Armenii i Azerbejdżanu udało się bardzo dobrze". Ekspert o konflikcie o Karabach

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 20:10
- Władze radzieckie zaczęły manipulować sentymentami obu społeczności. Na skutek kreowania osadnictwa powstawały enklawy ludów, przez co wewnątrz Azerbejdżanu powstała enklawa ormiańska. To było celowe po to, by skłócić te dwie społeczności - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszewski z Ośrodka Studiów Wschodnich, specjalista od Kaukazu i Azji Centralnej. 
Wojsko azerbejdżańskie w Karabachu
Wojsko azerbejdżańskie w KarabachuFoto: PAP/EPA/AZERBAIJAN DEFENCE MINISTRY / HANDOUT

Rozmowa dotyczyła konfliktu o Karabach między Azerbejdżanem a Armenią. - Spór w Karabachu ma bardzo długą historię. Rozpoczął się jeszcze w trakcie istnienia Związku Radzieckiego. Było to związane z kształtem republik związkowych, które z punktu widzenia Kremla starano się tak podzielić, aby nie mogły samodzielnie wyjść z ZSRR - wyjaśnił.

Karabach PAP 1200.jpg
Grzegorz Kuczyński: konflikt między Armenią a Azerbejdżanem jest na rękę Rosji

- Na skutek kreowania osadnictwa powstawały enklawy ludów, przez co wewnątrz Azerbejdżanu powstała enklawa ormiańska. To było celowe po to, by skłócić te dwie społeczności i to się bardzo dobrze udało. Władze radzieckie zaczęły manipulować sentymentami obu społeczności, co doprowadziło do powstania parapaństwa ormiańskiego na terenie Azerbejdżanu, które przez Azerbejdżan nie zostało uznane - dodał.

Czytaj także:

Zdaniem eksperta "Rosja dąży do zamrożenia tego konfliktu. Zarówno Azerbejdżan jak i Armenia są uwikłane w relacje z Rosją. Bazy rosyjskie i żołnierze rosyjscy rozmieszczeni są w Armenii, co w Azerbejdżanie jest traktowane jako rosyjski protektorat. Z drugiej strony Rosja sprzedaje broń Azerbejdżanowi. Ten konflikt to idealny środek nacisku na oba kraje".

Posłuchaj
26:02 PR24_MPLS 2020_09_29-19-33-03.mp3 Mariusz Marszewski o konflikcie o Karabach pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem (Świat w Powiększeniu/PR24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Mariusz Marszewski (OSW)

Data emisji: 29.09.2020

Godzina emisji: 19.33

PR24/pkr

Czytaj także

Walki w regionie Górskiego Karabachu. Jest reakcja szefa ONZ

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 02:04
- Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres potępia użycie siły i ubolewa z powodu ofiar śmiertelnych oraz strat wśród ludności cywilnej - stwierdził w poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik ONZ Stéphane Dujarric.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają walki w Górskim Karabachu. Sprzeczne informacje dot. zabitych i rannych

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 08:46
- W nocy z poniedziałku na wtorek trwały walki między Azerbejdżanem a kontrolowaną przez Ormian separatystyczną enklawą Górski Karabach - poinformowało we wtorek azerbejdżańskie ministerstwo obrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Azerbejdżanu: od wybuchu walk o Karabach zginęło 10 naszych cywilów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 11:49
- Dziesięciu azerbejdżańskich cywilów zginęło od wybuchu w niedzielę walk o Górski Karabach - poinformował prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, odnosząc się do działań na terenie separatystycznej ormiańskiej enklawy na terytorium swego kraju.
rozwiń zwiń