X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja na Białorusi. Paweł Kowal: Polska powinna ustanowić mały sztab kryzysowy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 20:06
- Ze względu na bardzo dużą niestabilność sytuacji na Białorusi powinien zostać ustanowiony mały sztab kryzysowy złożony z przedstawicieli rządu i opozycji, abyśmy w razie, gdyby coś się działo, mieli uruchomiony szybki kanał reakcji - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (KO), były wiceszef MSZ, znawca polityki wschodniej.
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: PR24/MR

Tematem audycji "Świat w Powiększeniu" była aktualna sytuacja na Białorusi. - Aleksander Łukaszenka nie do końca może pozwolić sobie na wszystko. Putin też widzi, że traci on poparcie. Moim zdaniem Putin będzie jeszcze popierał Łukaszenkę, ale przez krótki czas. Do tej pory Łukaszenka pozorował, że gra trochę z Zachodem, trochę z Rosją. Teraz związał się wyraźnie z prezydentem Rosji - ocenił Paweł Kowal.

"Możemy podejmować inicjatywy"

- Jeśli ma dojść do jakichś zmian na Białorusi, Putin chciałby kupić duże przedsiębiorstwa białoruskie. Kreml wykorzysta najbliższe miesiące na załatwienie spraw, z którymi miał problemy przez ostatnie lata - dodał.

Łukaszenka 1200.jpg
"Nie może zostać uznany za legalnie sprawującego władzę". Polski MSZ o zaprzysiężeniu Łukaszenki

Zdaniem rozmówcy "dla Putina niebezpieczny jest stale utrzymujący się klimat protestów na Białorusi. Nagle okazało się, że problemem są Białorusini, którzy powiedzieli »dosyć«. Zachód ma problem, bo musi zareagować, Łukaszenka ma potężny problem, bo nie ma niczego do zaoferowania, ale problem ma też Putin, bo protesty mogą także pojawić się w Rosji".

Czytaj także:

- Ze względu na bardzo dużą niestabilność sytuacji na Białorusi powinien zostać ustanowiony mały sztab kryzysowy złożony z przedstawicieli rządu i opozycji, abyśmy w razie, gdyby coś się działo, mieli uruchomiony szybki kanał reakcji. Póki co rząd nie ma wiele do zrobienia na polu politycznym. Możemy podejmować społeczne inicjatywy, które pozwolą dotrzeć do innych grup społecznych, a także podjąć pomoc humanitarną. Moim zdaniem tego jest za mało - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
23:21 PR24_MPLS 2020_09_23-19-33-22.mp3 Paweł Kowal analizuje bieżącą sytuację na Białorusi (Świat w Powiększeniu/PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzi: Antoni Opaliński

Gość: Paweł Kowal (KO)

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 19.33

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakaz śpiewania na białoruskiej uczelni. Studenci rozpoczęli milczące protesty

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 14:48
Białoruscy studenci wyszli na dziedzińce swoich uczelni w milczeniu z kartkami papieru. Domagali się prawa do śpiewania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmiana nastawienia wobec Rosji". Marek Budzisz o polityce wschodniej UE

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 16:52
- Jest cała masa przyjaciół Rosji, zwolenników podejścia "business as usual", przymykania oczu na to, co wyprawia reżim Putina, ale ta dość wpływowa grupa, jest coraz mniej liczna, i w coraz mniejszym stopniu będzie decydować o kształcie polityku UE wobec Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert od spraw wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty na Białorusi. Są kolejne procesy przeciwko demonstrantom

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:30
Na Białorusi w drugim dniu procesów uczestników antyprezydenckich demonstracji sądu skazały ponad 60 osób. Tak wynika z danych zamkniętego przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wypadkowa interesów państw UE". Dr Kamil Zajączkowski o stanowisku wspólnoty wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 21:48
- Przykład Białorusi doskonale pokazuje, że z perspektywy państw południa Europy ważniejsze są partykularne interesy np. tego, co dzieje się w basenie Morza Śródziemnego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie UW). W dyskusji wzięła również udział dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
rozwiń zwiń