X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Łukaszenka będzie walczył do samego końca". Ekspert PISM o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 20:25
- Alaksandr Łukaszenka będzie walczył do samego końca o utrzymanie swojej władzy. To nie są dobre rokowania na przyszłość - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Zaniewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).
Co zrobi Alaksandr Łukaszenka?
Co zrobi Alaksandr Łukaszenka?Foto: East News/Miroslav Rotar
mid-epa08611088 (1).jpg
Białoruś: siedem osób w prezydium Rady Koordynacyjnej powołanej przez Cichanouską

Rada Koordynacyjna, powołana przez kandydatkę w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską, mianowała prezydium, do którego weszło siedem osób. Są to m.in. noblistka Swiatłana Aleksijewicz i były minister kultury Paweł Łatuszka. Według Alaksandra Łukaszenki Rada to projekt mający na celu przejęcie władzy na Białorusi.

Czytaj także:

Maciej Zaniewicz, który był gościem Polskiego Radia 24, zaznaczył, że "prezydent Łukaszenka obierał już różne drogi". - Najpierw było rozwiązanie siłowe, potem wiece poparcia... Dialog z opozycją? Od samego początku obserwujemy brak jakiejkolwiek woli - mówił ekspert PISM.

Posłuchaj
26:25 [PR24] PR24 (mp3) 19 sierpień_2020_08_19-19-32-41_for_media.mp3 Maciej Zaniewicz: obecnie obserwujemy zmniejszenie represji stosowanych przez OMON (Świat w powiększeniu/PR24)
pap_20190718_0Z7 (1) (1).jpg
Białoruski politolog: Łukaszenka chce grozić Zachodowi, siedząc w jednym okopie z Putinem. Szykuje kontratak

- W tym momencie widzę dwa scenariusze. Jeden - gorszy, to wariant siłowy. Obecnie obserwujemy zmniejszenie represji stosowanych przez OMON i inne struktury siłowe - to jest związane m.in. z tym, że areszty są po prostu przeludnione, co jest straszne. Obawiam się, że represje mogą powrócić. Reżim wstrzymuje się i czeka na rozwój sytuacji - mówił Zaniewicz.

- Drugi wariant? Pewnego rodzaju porozumienie. Kiedy struktury siłowe zauważą, że szala poparcia społecznego zdecydowanie przechyliła się na stronę opozycji i Łukaszenka stracił legitymację do sprawowania władzy, to wtedy będzie to możliwe - mówił gość Polskiego Radia 24.

***

Tytuł audycji: "Świat w powiększeniu"
Prowadził: Bogumił Husejnow
Gość: Maciej Zaniewicz (PISM)
Data emisji: 19.08.2020
Godzina emisji: 19.32

PR24/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

53 mln euro dla represjonowanych na Białorusi. "Pieniądze ominą władze w Mińsku"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 17:16
Unia Europejska wesprze represjonowanych na Białorusi - poinformowała przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen na zakończenie trzygodzinnego wideoszczytu poświęconego sytuacji za wschodnią granicą Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Płużański: Białoruś to obszar wpływów Rosji, Putin tej sprawy nie odpuści

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 19:28
- Pamiętajmy o sprawie jednej, podstawowej, że jest to obszar wpływów rosyjskich, była to część Związku Sowieckiego, jak wiemy, i Putin Białorusi nie odpuści. Stąd różne manewry, mniej czy bardziej utajnione - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański z TVP. Na temat możliwych reakcji międzynarodowych na obecny kryzys mówił w "Debacie dnia" także Hubert Biskupski z "Super Expressu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: sankcje wobec urzędników MSW Białorusi mogą być niewystarczające

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 18:43
- W momencie, gdy mówimy o takiej amplitudzie protestów i o tym, że tam formuje się już pewna forma alternatywnego wobec Aleksandra Łukaszenki rządu, to wsparcie polegające na tym, że zabronimy np. pracownikom MSW wjeżdżać do Unii Europejskiej, może być niewystarczającym narzędziem - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z portalu "Na Wschodzie".
rozwiń zwiń