X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Demonstracje w Rosji przeciwko zmianom w konstytucji. Ekspert: w Moskwie dochodziło do brutalnych zatrzymań

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:40
- W plebiscycie za wprowadzeniem poprawek do rosyjskiej konstytucji zmanipulowanych mogło zostać 22 mln głosów. Podczas demonstracji w Moskwie służby porządkowe dopuszczały się nadmiernego użycia siły - powiedziała Anna Łabuszewska, publicystka, specjalista ds. Rosji.
Rosyjska policja dokonuje zatrzymań podczas demonstracji w Moskwie
Rosyjska policja dokonuje zatrzymań podczas demonstracji w MoskwieFoto: EPA/YURI KOCHETKOV

Według oficjalnych danych 78 proc. Rosjan opowiedziało się za zmianami w konstytucji. Na początku lipca przeprowadzono głosowanie nad odpowiednimi poprawkami. Dzięki jednej z nich Władimir Putin będzie mógł ubiegać się o kolejne dwie 6-letnie kadencje na stanowisku prezydenta kraju. Obecna kadencja trwa do 2024 roku.

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"Putin chce spełniać dynastyczną rolę". Witold Waszczykowski o referendum w Rosji
Posłuchaj
23:36 PR24_AAC 2020_07_16-19-33-03.mp3 Anna Łabuszewska o przebiegu głosowania nad wprowadzeniem poprawek do rosyjskiej konstytucji i demonstracjach osób sprzeciwiających się rezultatowi plebiscytu ("Świat w powiększeniu")

- Był to pretekst do tego, by stworzyć Putinowi możliwość dalszego sprawowania władzy. Pozwoli mu to na rządzenie do 2036 roku. Samo głosowanie było wspomagane, kreowane w dużej części. Pojawiały się naciski na pracowników m.in. sfery budżetowej, by koniecznie wzięli udział w plebiscycie i oddali swój głos za poprawkami - wskazała Anna Łabuszewska.

"Skala manifestacji nie jest zagrożeniem dla Putina"

Zdaniem opozycji oraz niezależnych obserwatorów - wynik głosowania został sfałszowany. W Moskwie i Petersburgu doszło do demonstracji pod hasłem "Nie dla wiecznego Putina".

Putin 1200.jpg
Komisja Europejska krytycznie o plebiscycie dotyczącym zmian w konstytucji Rosji

- Ci, którzy wyliczają algorytmy w rosyjskich głosowaniach, stwierdzili, że zmanipulowano 22 mln głosów. Skala manifestacji, do których doszło w tych dwóch miastach, nie jest zagrożeniem dla Władimira Putina. Siły porządkowe są doskonale wyposażone i przygotowane do tłumienia wystąpień ulicznych - wskazała ekspert.

Spokojny przebieg protestów w Petersburgu

Anna Łabuszewska zaznaczyła, że podczas demonstracji zbierano podpisy na listach sprzeciwu wobec wprowadzania poprawek do konstytucji. - W Petersburgu odbywało się to bardzo spokojnie. Natomiast w Moskwie dochodziło do brutalnych zatrzymań i nadmiernego użycia siły - zaznaczyła rozmówczyni Antoniego Opalińskiego.  

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadził: Antoni Opaliński
Gość: Anna Łabuszewska, publicystka, specjalista ds. Rosji
Data emisji: 16.07.2020
Godzina emisji: 19.33

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosyjski koncern Nornikiel przyznał się do zanieczyszczania środowiska Arktyki

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 12:10
Ekolodzy z Norylska i reporterzy „Nowej Gaziety” alarmowali, że jeden z zakładów wylewa poprzemysłowe ścieki bezpośrednio na ziemię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większość Rosjan nie akceptuje wyzerowania kadencji Putina

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 09:05
75 procent Rosjan nie akceptuje poprawek do konstytucji, które umożliwiają Władimirowi Putinowi ponowny start w wyborach
rozwiń zwiń