X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bezrobocie i apatia". Prof. Krzysztof Miszczak o Chinach po pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 20:15
- Władze w Chinach nie mają pomysłu na rozwój i nowe idee, choć władza nie jest zagrożona - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Audio
  • Prof. K. Miszczak o Chinach ("Świat w powiększeniu")
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Tania Kitura

Gość PR24 przypomniał, że Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) podjęło kluczowe decyzje w odniesieniu do gospodarki i polityki bezpieczeństwa.

- Sytuacja skłoniła premiera Li Keqianga do złożenia deklaracji, że w tym roku rząd nie przyjmie określonego celu wzrostu PKB, co stanowi odejście od wieloletniej polityki pogoni za wyśrubowanymi wskaźnikami. W ramach pakietu stymulującego zapowiedziano emisję obligacji w wysokości 1 bln RMB (141 mld USD), na których skorzystają głównie władze lokalne. To ważne, bo w Chinach panują apatia i wysokie bezrobocie wśród młodego pokolenia - powiedział gość PR24.


pap jacek czaputowicz 1200.jpg
Szef MSZ: W relacjach z Chinami Unia Europejska musi mówić jednym głosem

"Nie ingerować"

Przypomniał, że w Hongkongu trwają protesty, a Chiny zastrzegły sobie prawo do odwetu, jeśli Wielka Brytania zaoferuje posiadaczom brytyjskich paszportów zamorskich w Hongkongu drogę do pełnego obywatelstwa. Chiny sprzeciwiają się ingerencjom w ich wewnętrzne sprawy i przekazały czterem krajom stanowczy protest, w tym też dyplomacji amerykańskiej, kanadyjskiej i australijskiej.

- W Hongkongu symbol wolności już więc nie istnieje, mamy chyba koniec ery autonomii tego regionu i został tylko Tajwan - mówił dr Krzysztof Miszczak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Prof.  Krzysztof Miszczak (Szkoła Główna Handlowa)

Data emisji: 29.05.2020 r.

Godzina: 19.33


Czytaj także

"Może dojść do zmiany układu sił". Prof. Bogdan Góralczyk o gospodarce po koronawirusie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 12:25
- O stanie gospodarki Chin będziemy wiedzieć więcej po tym, jak w czerwcu zbierze się tamtejszy parlament i poznamy doroczny raport o stanie państwa - mówił w Polskim Radiu 24 sinolog z UW, prof. Bogdan Góralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Guzy: Chiny są zagrożeniem dla bezpieczeństwa świata

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 23:00
- Przy uzyskaniu pozycji giganta gospodarczego Chińczycy starają się też uzyskać pozycję giganta militarnego. Są po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa świata, pytanie, czy większym niż Rosja - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z PAP. Gościem audycji był też Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń