X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Świat w powiększeniu". Protesty przeciwko zmianom konstytucji w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 20:28
W Rosji trwają demonstracje przeciwko zmianie konstytucji zaproponowanej przez Władimira Putina. Demonstracje organizowane są m.in. przez Radykalny Front Lewicy. - Przedstawiciele władz Rosji i także przedstawiciele opozycji nie traktują poważnie tych wszystkich akcji - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Audio
  • Maciej Jastrzębski o protestach przeciwko zmianom rosyjskiej konstytucji ("Świat w powiększeniu" / PR24)
Prezydent Rosji Władimir Putin na zebraniu grupy roboczej zajmującej się zmianą konstytucji
Prezydent Rosji Władimir Putin na zebraniu grupy roboczej zajmującej się zmianą konstytucjiFoto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Do lewicowców przyłączają się aktywiści ruchów Inna Rosja i Noworosja oraz działacze innych organizacji. Niezadowoleni żądają referendum ws. zmian konstytucyjnych.

Putin shutt-1200.jpg
Marek Budzisz: Rosja planuje transmisję władzy "od Putina do Putina"

"Władza nie traktuje ich poważnie"

W Polskim Radiu 24 wydarzenia komentował moskiewski korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski. Zapytany o znaczenie tych demonstracji stwierdził, że "poważnie by ich nie traktował".

- Tak jak przedstawiciele władz Rosji i także przedstawiciele opozycji [nie traktują poważnie] tych wszystkich akcji organizowanych przez Front Lewicowych, Drugą Rosję, Inną Rosję i wszelkie tego rodzaju ugrupowania. Nie są to ugrupowania, które wpisują się w bezpośrednią walkę o rząd dusz Rosjan między tymi, którzy myślą w sposób demokratyczny, wolny, swobodny, z poszanowaniem idei konstytucyjnych a polityką uprawianą przez Władimira Putina i środowiska kremlowskie - mówił Maciej Jastrzębski.

- Bardzo często te organizacje są porównywane do organizacji o zabarwieniu anarchistycznym - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Bogumił Husejnow
Gość: Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie)
Data emisji: 15.02.2020
Godzina emisji: 19.46

PR24/jmo

Czytaj także

Szef OSW: słowa Putina to element zaplanowanej akcji propagandowej

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 20:59
- Została zaplanowana na kilka najbliższych miesięcy. Napięcia historyczne na linii Rosja-państwa europejskie nasilają się z 5-letnią amplitudą - mówił na antenie Polskiego Radia 24 szef Ośrodka Studiów Wschodnich Adam Eberhardt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Kuczyński: Władimir Putin może przygotowywać nowy model państwa

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:40
- Zmiany w Konstytucji jakie zaproponował Władimir Putin mogą jeszcze ulec daleko idącym korektom więc nie można traktować ich w tym momencie jako pewnik – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Rogoża: Putin nie będzie rządził z tylnego siedzenia, to zbyt ryzykowne

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 21:20
- Stanowisko Władimira Putina, czy funkcja niepoparta silnymi uprawnieniami, to jest ryzyko, że inny polityk, czy inny ośrodek władzy, który będzie miał mocniejsze uprawnienia konstytucyjne, będzie mógł przejąć realną władzę - mówiła w Polskim Radiu 24 Jadwiga Rogoża z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Kłysiński: Rosja zdeterminowana, żeby zmusić Łukaszenkę do ustępstw

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 21:00
- Strony wzięły krok w tył, wzięły głębszy oddech i niezadowolone rozjechały się do swoich stolic. Tak o spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z przywódcą Białorusi Alaksandrem Łukaszenką mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński, analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń