X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert o przemówieniu Putina w Yad Vashem: jak z czasów zimnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 20:08
- Putin doskonale wyczuł atmosferę panującą w Europie. Jego wystąpienie było typowym przemówieniem z czasów zimnej wojny, na zasadzie "współpracujmy razem, to może się dogadamy"- powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak z SGH.
Audio
  • Prof. Krzysztof Miszczak o konferencji Yad Vashem w Jerozolimie (Świat w Powiększeniu)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: shutterstock.com

Tematem audycji była konferencja w Yad Vashem poświęcona ofiarom Holokaustu. - Izrael potrzebuje Rosji do dyskusji o przyszłości Bliskiego Wschodu, więc Rosja wykorzystuje tutaj swoje silne stanowisko. Stara polityka rosyjska polega na tym, by zrównać ofiary, katów i okupantów. Putin wykorzystuje to jako instrument w swoich własnych celach. Zaproponował dyrektoriat pięciu mocarstw Rady Bezpieczeństwa ONZ, gdzie Rosja ma być nie petentem, ale jednym z wielu. Ma grać tutaj rolę równorzędnego partnera dla innych mocarstw - zaznaczył Krzysztof Miszczak.

Bez strategii

- Od lat proponuje się wielostronność stosunków międzynarodowych. Swoją rolę odgrywają tutaj również Niemcy, którzy nie mają strategii do nowej formy czy reformowania porządku międzynarodowego. Istotne jest natomiast to, że w dyskusji kompletnie pominięto Chiny - zwrócił uwagę.

shutterstock_633562409 kopia 1200.jpg
Dr Agnieszka Bryc: Yad Vashem czuje się wciągnięte w grę polityczną

Gość Polskiego Radia 24 skomentował także wystąpienie Władimira Putina w Yad Vashem. - To była próba koncyliacji i bezczelność. Putin doskonale wyczuł atmosferę panującą w Europie. Mówił o wspólnej odpowiedzialności i użył sformułowania "byli kolaboranci" i wyciągnął rękę do społeczności międzynarodowej mówiąc, że Rosja jest gotowa do rozwiązywania problemów międzynarodowych. Chciał też dogadać się z Amerykanami. Było to typowe przemówienie z zimnej wojny na zasadzie "współpracujmy razem, to możemy się dogadać" - stwierdził profesor.

Jego zdaniem, "Polski na pokazanej na konferencji mapie Europy nie było z pewnością celowo. Białoruś jest pokazana za to aż do Karpat. Polska nie została pokazana w granicach przedwojennych i nie istniała w Europie Środkowej, co uważam za podejście skandaliczne".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: prof. Krzysztof Miszczak (SGH)
Data emisji: 23.01.2019
Godzina emisji: 19.46

PR24/PAP/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Józef Kasprzyk: Rosja jest mistrzem w uprawianiu kłamliwej polityki historycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:32
- Rosja atakuje Polskę by osłabić ją na arenie międzynarodowej. To jest wbijanie klina w państwa NATO i odpowiedź na naszą politykę budowania Międzymorza - mówił Jan Józef Kasprzyk. Gośćmi audycji byli też Sławomir Jastrzębowski, Przemysław Harczuk i Jakub Maciejewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Makowski: trwa kampania antyhistoryczna. Netanjahu handluje Holokaustem z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 13:20
- Wystarczy spojrzeć na powiewające wszędzie flagi rosyjskie i izraelskie, Putina w pierwszym rzędzie i przemowy wygłaszane na przemian w języku rosyjskim i hebrajskim - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Marcin Makowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta o forum w Yad Vashem: dyplomatyczna hucpa nastawiona na jedną gwiazdę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 14:24
- Światowe Forum Holokaustu jest spektaklem dyplomatycznym tworzonym tylko i wyłącznie przez Rosjan. W jego trakcie usłyszymy wybielanie rosyjskiej historii, a nie debatę poświęconą oddaniu hołdu osobom zamordowanym przez Niemców - powiedział Tomasz Małodobry z Agencji Informacyjnej, były dyrektor wykonawczy Muzeum Pamięci Żydowskiej w Krakowie. - Forum jest czystą polityką Rosji - dodał.
rozwiń zwiń