X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sebastian Stodolak: wielkie firmy przyciąga do Polski kapitał ludzki

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 20:40
- Warszawa pod względem liczby biurowców jest trzecia w Europie. Jesteśmy ex aequo z Paryżem. Biurowce nie powstają na pustyni ekonomicznej. Coś tych inwestorów przyciąga - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sebastian Stodolak ("Dziennik Gazeta Prawna", Radio Wnet).
Audio
  • Stodolak: konferencja w Davos sama z siebie nie może wygenerować żadnych zdarzeń (Świat w powiększeniu/PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ESB Professional
premier 1200.jpg
Premier w Davos: będą ogromne, nowe inwestycje w obszarze badań i biotechnologii

W szwajcarskim Davos, gdzie odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne, zostało podpisane porozumienie o współpracy największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatorem porozumienia jest spółka PZU. Sebastian Stodolak z "Dziennika Gazety Prawnej" podkreślił, że "Warszawa pod względem liczby biurowców jest trzecia w Europie".

- Jesteśmy ex aequo z Paryżem. Biurowce nie powstają na pustyni ekonomicznej. Coś tych inwestorów przyciąga. Kapitał nie tylko infrastrukturalny, ale też o głębszym znaczeniu - chociażby kapitał ludzki. Myślę, że kraj, który może się wyróżnić 4 proc. wzrostem to kraj, którego nie sposób pominąć. Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja, że Niemcy w zeszłym roku zanotowały wzrost 0,6 proc PKB. Nasz kraj ma prawie ośmiokrotnie szybszy wzrost - zwrócił uwagę publicysta.

Przejmowanie procesów z odległych zakątków świata

PS 1.jpg
Prezes PZU w Davos: łączymy siły aby promować cały region Trójmorza

Ekspert stwierdził, że jego zdaniem "wielkie firmy przyciąga do Polski przede wszystkim kapitał ludzki". - Możemy zaoferować tańszych pracowników. W Indiach są jeszcze lepsze warunki pod tym względem - tam są jeszcze tańsi pracownicy, też znają język angielski. Jednak ci nasi pracownicy są znacznie lepiej wykształceni i to oni przejmują procesy z odległych zakątków świata - zaznaczył.

- Konferencja jako konferencja (w Davos - przyp. red.) to po prostu spotkanie liderów biznesowo-politycznych. Sama z siebie nie może wygenerować żadnych zdarzeń, o ile tam nie dojdzie do jakiegoś nagłego przełomu. Nie życzę sobie tego, bo jedyne zdarzenia jakie może zostać wygenerowane w takim miejscu coś negatywnego, jak, nie daj Boże, zamach terrorystyczny - stwierdził Sebastian Stodolak.

- Jeśli coś się tam dzieje, to jest to na przykład ogłoszenie czegoś, jakaś publiczna deklaracja lidera. W tym roku takich konkretnych deklaracji do tej pory jeszcze nie było. Liderzy powtarzają to, co mówili już wielokrotnie, jak np. Trump o cłach. Wątkiem, który jest w tym roku szczególnie uwypuklony w wystąpieniach w Davos jest globalne ocieplenie - podkreślił ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Sebastian Stodolak ("Dziennik Gazeta Prawna", Radio Wnet)
Data emisji: 22.01.2019
Godzina emisji: 19.46

PR24/PAP/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: chcemy przekształcać nasz sektor energetyczny w sposób zrównoważony

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 14:24
- Chcemy chronić klimat, działać w tym kierunku, by przekształcać nasz sektor energetyczny, ale chcemy też czynić to w taki sposób, aby nie szkodzić pracownikom, aby nie dochodziło do wstrząsów, gwałtownych podwyżek cen energii - mówił w szwajcarskim Davos prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Davos 2020. Organizatorzy Forum przedstawili nowy pomysł na ochronę środowiska

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 14:50
Bilion nowych drzew na świecie - taki pomysł na ochronę środowiska przedstawiono na trwającym w Davos Światowym Forum Ekonomicznym. Walka ze zmianami klimatu jest głównym tematem tegorocznej edycji jednego z najważniejszych spotkań polityków, biznesmenów i aktywistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Europa silnie pracowała nad obniżeniem swojej atrakcyjności

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:30
- Europa jest potężnym rynkiem konsumentów i ma duże zdolności produkcyjne, ale przespała moment, kiedy świat zmieniał się pod względem konkurencyjności - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Czy państwa Unii Europejskiej odzyskają utraconą pozycję w światowej gospodarce?
rozwiń zwiń