X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowy premier Rosji. Michał Sadłowski: Putin stawia na premiera technokratę

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 19:57
- Władimir Putin zapowiedział modernizację Rosji, wielkie reformy społeczne i socjalne. Będzie potrzebował na to pieniędzy i specjalisty, który doskonale zna się na finansach i systemach informatycznych - mówił w Polskim radiu 24 Michał Sadłowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Michał Sadłowski o sytuacji społeczno-politycznej w Rosji (Świat w powiększeniu)
Michaił Miszustin. Fot. PAPEPAYURI KOCHETKOV
Michaił Miszustin. Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOVFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Władimir Putin podpisał w czwartek dekret o mianowaniu Michaiła Miszustina na premiera, wkrótce po tym, jak uzyskał on poparcie parlamentu. Jest to część ogłoszonych w środę przez Putina zmian ustrojowych, które doprowadziły do dymisji rządu Dmitrija Miedwiediewa.  

prof andrzej nowak fot kusinski 1200.jpg
Prof. Andrzej Nowak o zmianie władzy w Rosji: Putin ma być wieczny

53-letni Miszustin od 2010 roku stał na czele Federalnej Służby Podatkowej (FNS), i zdaniem gościa Polskiego Radia 24 jest technokratą, w dobrym tego słowa znaczeniu.  - Miedwiediew nie posiadał takich kompetencji, był wiernym towarzyszem Putina.  Natomiast gdy nastąpi zmiana ustrojowa, Putin będzie chciał zajmować się sprawami bezpieczeństwa i polityką międzynarodową. Trzymać władzę w ręku, ale będzie potrzebował specjalisty, który zapewni mu utrzymanie i rozwój gospodarki. Bez tego wypełnienie utrzymanie celów imperialnych nie będzie możliwe - powiedział Michał Sadłowski. 

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że elity rosyjskie pamiętają casus rewolucji lutowej z 1917 roku - brak reform. Z jednej strony szybki rozwój gospodarczy w niektórych dziedzinach. Z drugiej strony biedą i duże rozwarstwienie, które może w sytuacji kryzysowej doprowadzić do przewrotu. Władze Rosji chcą tego uniknąć, wpływać i stymulować niezadowolenie społeczne - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.   

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzi: Antoni Opaliński

Gość: Michał Sadłowski 

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 19.46


Czytaj także

Dymisja Miedwiediewa. Ekspert: Putin zapowiedział kolejną pierestrojkę

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 16:14
- Prezydent Rosji zapowiedział bardzo głębokie, choć niesprecyzowane w szczegółach zmiany w konstytucji, przebudowę całego systemu władzy. W gruncie rzeczy rozpoczęcie kolejnej pierestrojki w Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich Marek Budzisz.  
rozwiń zwiń