X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Miszczak: Merkel tak jak Macron jest za długofalową współpracą z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 20:30
- Niemcy reprezentują nowy kierunek w polityce międzynarodowej tzw. partnerstwo elastyczne. Mają otwarte stosunki z USA i Zachodem, ale nie zamykają się na państwa autorytarne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak.
Audio
  • Prof. Krzysztof Miszczak o relacjach Niemiec z Rosją (''Świat w powiększeniu")
Angela Merkel i Emmanuel Macron
Angela Merkel i Emmanuel Macron Foto: shutterstock.com/360b

W sobotę na Kremlu odbyło się spotkanie Władimira Putina z Angelą Merkel. Trwało trzy i pól godziny. Kanclerz Niemiec przyjęła zaproszenie i po raz pierwszy od prawie pięciu lat odwiedziła Moskwę, by przeprowadzić, jak to określiły niemieckie media, „rozmowy antykryzysowe”.

"Produktywne rozmowy Niemiec i Rosji"

Omówiono sytuacje w Iranie, konflikty w Libii i Syrii, konflikt na Ukrainie i gazociąg Nord Stream 2. Budowa pod koniec grudnia została przerwana grudnia wskutek sankcji USA. Obie strony określiły efekt rozmów jako "produktywne".

putin merkel pap 1200.jpg
Tomasz Grzegorz Grosse: prawo europejskie służy silnym

- Tłem tego spotkania była sytuacja międzynarodowa i na pewno doszło do ponownego zbliżenia między Rosją a Niemcami – mówił gość PR24. Dodał, że kierunek był jasny – unormować stosunki między oboma krajami.

"Nord Stream 2 będzie ukończony"

- Jeśli chodzi o Nord Stream 2 to Niemcy i Rosja dogadały się w taki sposób, że ten gazociąg będzie ukończony, a kanclerz Niemiec wróciła do swojej pierwszej interpretacji, że jest to projekt gospodarczy, a nie polityczny – mówił ekspert. Podkreślił, że zysk Angeli Merkel to także styczniowa konferencja pokojowa na temat Libii, ma ona tu zgodę Rosji i Turcji.

- Społeczeństwo niemieckie jest w kontrze do polityki prezydenta USA Donalda Trumpa, stanowisko kanclerz Angeli Merkel jest takie, że Niemcy mają równy dystans do polityki amerykańskiej jak i do rosyjskiej co powoduje, że Rosja zbliżyła się do Niemiec.


*******

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: prof Krzysztof Miszczak (SGH)
Data emisji: 13.01.20 
Godzina emisji: 19.47

Polskie Radio 24/jj

Czytaj także

Krytyka Niemiec ze strony Donalda Trumpa. „Mocno współgrają z Rosją”

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:46
– Kupowanie przez Niemcy gigantycznych ilości surowców energetycznych od Rosji, głównie gazu, jest dozbrajaniem tego państwa – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. W audycji „7x24” podsumowanie najważniejszych wydarzeń politycznych minionego tygodnia, w tym szczytu NATO, który w dniach 11-12 lipca odbył się w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje transatlantyckie. Ekspert: we Francji i Niemczech uznano, że Rosja nie będzie zagrożeniem

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 12:16
– Niemcy i Francja zdają się nie widzieć niebezpieczeństwa ze strony Rosji. W opinii ich przywódców dużo większym zagrożeniem jest obecność i aktywność Stanów Zjednoczonych – zauważył dr Ryszard Żółtaniecki, były dyplomata i wykładowca Collegium Civitas.
rozwiń zwiń