X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

K. Miszczak: E. Macron mobilizuje do zwiększenia wydatków na zbrojenia

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 21:00
- Macron swoim wystąpieniem mobilizuje NATO i Unię Europejską do zwiększenia wydatków na zbrojenia. I to jest stanowisko Stanów Zjednoczonych. Mamy tu pewną zgodność francusko-amerykańską - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak z SGH.
Audio
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronFoto: PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Prezydent Francji Emmanuel Macron w jednym z niedawnych wywiadów mówił o braku przywództwa USA i "martwicy mózgu" NATO, nawiązując do polityki Donalda Trumpa w zakresie Sojuszu. Wyraził też wątpliwość co do efektywności artykułu 5. traktatu waszyngtońskiego. Francja nie jest szczególnie aktywnym sojusznikiem, ale ten wywiad na kilka tygodni przed jubileuszowym szczytem, w 70. rocznicę powstania NATO, wywołał poruszenie.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Andrzej Talaga: NATO nie ma wspólnego wroga

- To bardzo ważny wywiad prezydenta Francji dla brytyjskiego tygodnika. Pokazuje on pewne cele polityki francuskiej, polityki bezpieczeństwa - i w Europie, i poza kontynentem. Wydaje mi się, że Macron celowo udzielił takiego wywiadu. Uważam, że jest to pewna prowokacja francuska w obecnej sytuacji europejskiego bezpieczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Miszczak.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: kwestionowanie NATO przez E. Macrona jest niebezpieczne

Jego zdaniem prezydent Francji apeluje o zwiększenie wydatków na zbrojenia. - W tym kontekście nie można mówić o żadnym konflikcie Francja - Unia Europejska albo Francja - Stany Zjednoczone. Macron swoim wystąpieniem mobilizuje NATO i Unię Europejską do zwiększenia wydatków na zbrojenia. I to jest stanowisko Stanów Zjednoczonych. Mamy tu pewną zgodność francusko-amerykańską. Tego domaga się administracja Trumpa - podkreślił gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

------------------

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 19.46

Czytaj także

"Martwica mózgu" NATO. "Nieprzemyślana wypowiedź" Emmanuela Macrona

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 17:12
- Emmanuel Macron wydaje się być specjalistą od nieprzemyślanych wypowiedzi. Obrażał on już różne kraje sąsiednie - powiedział w Polskim Radiu 24 Olivier Bault, francuski publicysta pracujący w Polsce.
rozwiń zwiń