X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jacek Saryusz-Wolski o nowej KE: to chyba nie jest nowa jakość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 20:33
Przyszła szefowa KE Ursula von der Leyen przedstawiła kandydatów na komisarzy z przypisanymi do nich zadaniami, wskazując na klimat, gospodarkę i digitalizację jako najważniejsze obszary działalności w kolejnych 5 latach. - To jest komisja, które chce wyglądać na nową jakość, ale chyba nową jakością nie jest - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Audio
  • 10.09.19 Świat w powiększeniu: Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

Von der Leyen przekonywała, że nowy zespół "nada kształt działaniom Unii". "Będziemy zdecydowanie przeciwdziałać zmianie klimatu, zbudujemy partnerstwo ze Stanami Zjednoczonymi, określimy nasze stosunki z coraz bardziej stanowczo manifestującymi swoją pozycję Chinami, a nasi sąsiedzi, np. Afryka, będą mogli na nas polegać" - mówiła przewodnicząca elekt. 

"Duże oczekiwania, mieszane uczucia"


Janusz Wojciechowski 1200 EastNews.jpg
Janusz Wojciechowski zatwierdzony. Szefowa KE ogłosiła kandydatów

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 nowa Komisja Europejska jest nierówna. - Tam są zawodnicy wagi ciężkiej, średniej i piórkowej. Są pełne, ważne teki oraz puste i całkiem pozorne. Trzy, które na pierwszy rzut oka wydają się być dziwne: wartości i przezroczystość, europejski sposób życia oraz demokracja i demografia. Tytuły portfeli są  dziwne, zaszyfrowane i mylące. Jakby chciano ukryć prawdziwe zakresy działalności. Ursula Von der Leyen mówi, że będzie to KE geopolityczna, a jednocześnie jest ona skierowana do wewnątrz. Nie ma zapowiadanej teki Afryka oraz bezpieczeństwo i obrona. Deklaracje rozmijają się z zawartością. Duże oczekiwania i raczej mieszane uczucia wzbudziła nowa KE - powiedział Jacek Saryusz-Wolski. Komisja Europejska nie sprawa wrażenia przemyślanej, ale dajmy jej szansę - dodał.

Ważna teka rolnictwa dla Polski 

Przedstawiciel Polski, były europoseł PiS Janusz Wojciechowski, został kandydatem na komisarza rolnictwa. "Portfolio rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich jest ogromne. (...) To jest dokładnie takie same portfolio, jakie mamy teraz" – podkreśliła von der Leyen.Janusz Wojciechowski pap 1200.jpg
Bogate doświadczenie polskiego kandydata. Kim jest Janusz Wojciechowski?

Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że rolnictwo jest bardzo ważnym działem z dużym budżetem. - To jest teka średniej, ale bardzo ważnej wagi. Natomiast na polskim komisarzu, jeśli spełnią się złe oczekiwania, będzie spoczywał ciężar konfrontacji z zakusami działań przeciwko Polsce komisarza Fransa Timmermansa w obszarze klimatu i ewentualnie dalszego ciągu rządów prawa. Trzeba być bardzo czujnym - przestrzegł europoseł PiS.

W skład nowego kolegium wejdzie ośmiu wiceprzewodniczących, wśród nich wysoki przedstawiciel do spraw zagranicznych – Hiszpan Josep Borrell. Stanowiska wiceszefów wykonawczych Komisji obejmą osoby już w Komisji znane: Dunka Mergrethe Vestager, Holender Frans Timmermans i Łotysz Valdis Dombrovskis.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Antoni Opaliński.

Data emisji: 20.09

Godzina emisji: 19.46

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rolnictwo w UE. Ekspert: jedna z najważniejszych pozycji w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:47
- Jest to próba pogodzenia wody z ogniem, czyli jednocześnie dowartościowania nas, ale jednak są ważniejsze teki - skomentowała w radiowej Jedynce dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych przydzielenie Polsce teki komisarza do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń