X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dr Piotr Podemski: Matteo Salvini dąży do pełni władzy we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 20:48
- Matteo Salvini jest obecnie najbardziej popularnym włoskim politykiem. Dąży on do pełni władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • 13.08.19 "Świat w powiększeniu". Dr Piotr Podemski o sytuacji politycznej we Włoszech
Matteo Salvini
Matteo SalviniFoto: PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Włoski Senat odrzucił wniosek Ligi o głosowaniu jutro nad wotum nieufności dla premiera Giuseppe Contego. Zdecydowano jedynie, że 20 sierpnia premier Conte zostanie wysłuchany w Senacie. Szef Ligi wicepremier Matteo Salvini, który wywołał polityczny kryzys, powtórzył apel o jak najszybsze wybory. Obrady przed głosowaniem miały bardzo burzliwy przebieg. Wicepremier Salvini zarzucił Ruchowi Pięciu Gwiazd i ugrupowaniom lewicy próbę opóźnienia procedur, w obawie przed porażką w wyborach. "Czy jest coś piękniejszego, bardziej demokratycznego, przejrzystego, godniejszego od oddania głosu narodowi?" - pytał polityk.

Czytaj więcej
salvini pap 1200.jpg
Michał Strzałkowski: Matteo Salvini zachowuje się niemal jak gwiazda rocka

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Włochy: rośnie front przeciwników przyspieszonych wyborów, których chce Matteo Salvini

- Matteo Salvini sprawia wrażenie silnego człowieka, który chce się przeciwstawić fali uchodźców. Na tym zyskuje on znaczne poparcie społeczne - zauważył dr Piotr Podemski. Ekspert podkreślił również, że w retoryce włoskiego polityka często pojawiają się elementy krytyki wobec brukselskich elit i Unii Europejskiej. - To w wielu Włochach powoduje podziw - dodał.

Salvini przeciw imigracji

Gość PR24 zaznaczył także, że Matteo Salvini w swoich przemówieniach często nawołuje do sentymentów włoskiej opinii publicznej. - Przede wszystkim mówi on jednak, że imigracja jest dla Włoch wielkim niebezpieczeństwem, któremu się trzeba przeciwstawić. Twierdzi on, że Europa okazała się bezużyteczna jako tarcza dla włoskich interesów, bo kiedy Rzym prosił o pomoc w związku z wielkim kryzysem migracyjnym, to inne kraje odpowiedziały głuchym milczeniem - komentował dr Piotr Podemski.

Z sondaży wynika, że koalicja centroprawicowa w wyborach zdobyłaby 2/3 miejsc w obu izbach parlamentu. Salvini w przemówieniu przystał na warunek byłych koalicjantów z Ruchu Pięciu Gwiazd, by przegłosować wspólnie w przyszłym tygodniu ustawę o redukcji liczby parlamentarzystów o ponad jedną trzecią, a potem rozwiązać parlament i przystąpić do wyborów. Jednak zdaniem wielu włoskich komentatorów Ruch Pięciu Gwiazd i lewica, by uniknąć wyborów, będą się starać stworzyć wspólny rząd.

Czytaj więcej
uchodźcy 1200.jpg
Napięta sytuacja we Włoszech. 500 migrantów czeka na morzu, włoski rząd pozostaje nieugięty

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Kryzys koalicji we Włoszech, Liga chce wyborów. Senat ustali plan działania

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włochy odrzucają propozycję ws. migrantów. Matteo Salvini: klapa w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 14:45
Włochy blokują negocjacje w sprawie rozdziału uchodźców uratowanych na morzu. Minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini oświadczył, że poniedziałkowe spotkanie w Paryżu w tej sprawie było "klapą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włosi uratowali migrantów na morzu, ale ich nie przyjmą. Salvini czeka na reakcję państw UE

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 20:30
Władze Włoch domagają się, by państwa unijne przyjęły migrantów uratowanych przez włoską łódź rybacką w maltańskiej strefie ratowniczej. Władze Malty nie zgodziły się ich przyjąć.
rozwiń zwiń