X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bazy rosyjskie na świecie. Czy są zagrożeniem dla bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 22:00
W tym tygodniu samolot dostarczył do Wenezueli nowych żołnierzy rosyjskich. Jaką politykę militarną prowadzi Władimir Putin? Czy bazy rosyjskie na świecie są zagrożeniem dla bezpieczeństwa? Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił Juliusz Sabak z portalu Defence24.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- W Wenezueli Rosjanie starają się zapewnić stabilność rządu, który już od pewnego czasu stabilny nie jest. Aktualne władze Wenezueli są dość mocno związane z Rosją, przede wszystkim w kwestiach finansowych, związanych z przemysłem wydobywczym, energetycznym. Wenezuela, mówiąc w skrócie, wyprzedała znaczną część swojego majątku. Na problemach Wenezueli wzbogaciły się Rosja i Chiny – powiedział Juliusz Sabak.

Podkreślił, że Rosja szuka przyczółków w Ameryce Łacińskiej. - Jest tam wiele państw, które na przykład kupują duże ilości broni rosyjskiej, rosyjski sprzęt wojskowy. Wenezuela jest też jednym z przykładów państw, które robiły takie zakupy. To jest naturalny sposób pozyskiwania przychylności i kontaktów, ale także zależności, bo zakup sprzętu wiąże takiego klienta na długie lata – dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Paweł Lekki.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 19.47

Zobacz więcej na temat: Rosja Wenezuela

Czytaj także

Szymon Szynkowski vel Sęk: przywrócenie głosu Rosji to naruszenie standardów

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 11:30
- To wybór pewnej drogi, próba nawiązania dialogu z Rosją. Moim zdaniem próba oparta na wątłych nadziejach, że Rosja przestanie naruszać prawo międzynarodowe. Nic nie wskazuje na to, że miałoby się tak stać - mówił w PR24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. Odniósł się w ten sposób do decyzji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przywracającej Rosji prawo głosu w tym gremium.
rozwiń zwiń