X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Wąsiński: zamieszanie wokół Huawei musimy wiązać z konfliktem między USA a Chinami

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 20:14
- Stanom Zjednoczonym zależy na tym, by Chiny przestały kraść własność intelektualną amerykańskich przedsiębiorstw. Chcą również, by Chińczycy nie wymagali transferu technologii od firm, które u nich inwestują - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Wąsiński z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • 21.05.19 Świat w powiększeniu. Marek Wąsiński (PISM) o zakazaniu współpracy z Huawei
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/ astudio

Przedstawiciele Alphabet Inc. - konglomeratu i holdingu powołanego do życia przez spółkę Google, która też wchodzi w jego skład - potwierdzili w niedzielę w rozmowie z Agencją Reutera, że współpraca z chińskim koncernem Huawei została w dużej części zakończona. Jak podkreśla Reuters, decyzja konglomeratu Alphabet Inc. jest związana z wcześniejszą, środową decyzją departamentu handlu USA o wpisaniu Huawei Technologies i 70 związanych z nim firm na tzw. czarną listę podmiotów, które muszą uzyskiwać zgodę rządu w Waszyngtonie na to, by kupować amerykańskie komponenty i technologię. Dodatkowo prezydent USA Donald Trump podpisał 15 maja rozporządzenie zakazujące amerykańskim firmom używania sprzętu telekomunikacyjnego wyprodukowanego przez podmioty, uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Czytaj więcej
huawei1200.jpg
Google odcina Huawei od części usług. Zobacz, z których funkcji nie skorzystasz

- Administracja Donalda Trumpa zdecydowała się zakazać amerykańskim firmom współpracy z Huawei, zarówno pod względem software jak i hardware. Takie spółki jak Google, Qualcomm i Intel nie będą mogły kooperować z chińskim gigantem - zaznaczył Marek Wąsiński. Ekspert zauważył jednak, że zakaz współpracy został odroczony na trzy miesiące. - Może tu chodzić o pomoc amerykańskim firmom, ale może być to też dodatkowy czas na negocjacje - dodał.

Gość programu stwierdził również, że Donaldowi Trumpowi będzie się opłacało dojść do porozumienia z Huawei. - W przyszłym roku ma on przed sobą wybory i porozumienie z Chinami, gwarantujące ochronę własności intelektualnej, może mu zapewnić zwycięstwo - komentował Marek Wąsiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Magdalena Skajewska.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki cios dla Huawei. Google zrywa współpracę z chińskim koncernem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 09:05
Przedstawiciele Alphabet Inc. - konglomeratu i holdingu powołanego do życia przez spółkę Google, która też wchodzi w jego skład, potwierdzili w niedzielę w rozmowie z agencją Reutera, że współpraca z chińskim koncernem Huawei została w dużej części zakończona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google blokuje usługi dla Huawei. Ekspert: i tak jesteśmy skazani na współpracę z Chinami

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:46
- Widać generalnie, że w krajach zachodnich rośnie niepokój związany z tym, co mogą zrobić chińskie firmy, jeśli za bardzo uzależnimy od nich naszą gospodarkę cyfrową - mówił w związku z ograniczeniem usług Google dla Huawei w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Marcin Maj, publicysta Niebezpiecznik.pl. 
rozwiń zwiń