X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Wróblewski: możliwe, że USA rozmieści w Polsce dywizję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 20:30
- W kontekście Wenezueli i tego co tam wyrabiają Rosjanie, w kontekście tego co Rosjanie wyrabiają w Europie, w kręgach Białego Domu dojrzewa pogląd (...) żeby tutaj postawić mocniej nogę - mówił o planach zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bumble Dee / Shutterstock

Zaproszenie dla prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września jest aktualne, a prezydent skłania się ku tej wizycie - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Według gazety decyzja zależy m.in. od przyspieszenia uzgodnień w sprawie tzw. Fortu Trump, czyli obecności amerykańskich wojsk w Polsce.  

Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego) ocenił, że "Amerykanie mogliby zaangażowac się mocniej wojskowo w Polsce, czyli nawet rozmieścić dywizję". - Wielu było pesymistów, którzy szkodzą Polsce mówiąc, że przez Fort Trump narazimy się Rosji czy jesteśmy wasalem Ameryki. Amerykanie to odnotowują i na przykład James Mattis (były sekretarz obrony USA) był niechętny, żeby tu zrobić cokolwiek, tylko że on już wyleciał z Pentagonu - powiedział. 

Artur Wróblewski wskazał również, że John Bolton, doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa, jest zwolennikiem idei powstania Fortu Trump. - Wiemy, jacy są Rosjanie, wezmą rękę, a za chwilę całe ramię, więc Amerykanie zauważyli, że skoro oni robią takie "numery" w Wenezueli, to nie będą Rosji pomagać - powiedział.

Wykładowca Uczelni Łazarskiego mówił też o kwestii wiz do USA. - Polska bardzo zbliżyła się do progu 3 procent wskaźnika odmów wizowych - wskazał. Jego zdaniem sprawa dołączenia Polski do programu ruchu bezwizowego do Stanów Zjednoczonych "jest tylko kwestią czasu".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której o wizycie Donalda Trumpa w Polsce mówił też Marek Wałkuski.

Audycję prowadził Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24/msze, PAP

------------------------------------

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 19.47

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak