more_horiz

Dr Olaf Osica: Stany Zjednoczone tracą wpływy na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 21:41
- Stany Zjednoczone nadal są supermocarstwem, natomiast z punktu widzenia dostępu do technologii, do rynków finansowych i wszystkiego co decyduje o rozwoju gospodarczym, Amerykanie stracili element przewagi, który mieli po drugiej wojnie światowej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Olaf Osica, przewodniczący Rady OSW.
Audio
  • 16.02.19 Świat w powiększeniu. Dr Olaf Osica o aktualnym układzie sił na świecie
Jest postęp w amerykańsko-chińskich negocjacjach handlowych.
Jest postęp w amerykańsko-chińskich negocjacjach handlowych.Foto: shutterstock.com/rawf8

Wydatki na obronność i relacje NATO-Rosja są jednym z tematów rozpoczętej w piątek po południu w Monachium dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa. Spotkanie w bawarskiej stolicy jest jednym z najważniejszych tego typu na świecie. Gromadzi polityków, dziennikarzy i ekspertów. W tym roku w spotkaniu uczestniczy ponad setka przywódców z całego świata.

- Co może być dla nas pocieszające, okazuje się, że nowy świat lat 90. - Indie i Chiny - też ma swoje problemy. W cale nie są tak silne, sprawne i gotowe układać nowy świat liberalny według swoich standardów - stwierdził dr Olaf Osica. Ekspert zauważył, że Chiny nie zaproponowały nic nowego do tej pory - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Krzysztof Renik.

Polskie Radio 24

------------------------

Data emisji: 16.02.2019

Godzina emisji: 19.47

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT NATO USA Chiny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Piotr Grochmalski: kupno systemu HIMARS to dobry interes

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 21:06
- Inwestując w polskie bezpieczeństwo Stany Zjednoczone inwestują we własne bezpieczeństwo. Amerykanie lubią pragmatyzm i twarde rozmowy, ale nie powinniśmy dawać się wykorzystywać i płacić zbyt dużo za coś, co jest wspólnotą interesów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Fyderek: konferencja bliskowschodnia pokazała słabość polityki zagranicznej USA

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 20:00
- Żyjemy w czasach, w których polityka zagraniczna staje się zakładnikiem polityki wewnętrznej. Dzieje się tak między innymi w Stanach Zjednoczonych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Fyderek, ekspert z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń