more_horiz

Orędzie Donalda Trumpa o stanie państwa. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 21:00
Prezydent Donald Trump zaapelował do amerykańskich polityków o przezwyciężenie podziałów politycznych i wspólne działanie dla dobra Ameryki. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił Mateusz Piotrowski, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • 06.02.19 Mateusz Piotrowski o orędziu prezydenta Donalda Trumpa
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Shutterstock/Evan El-Amin

W orędziu o stanie państwa Trump przypomniał swoje sukcesy gospodarcze w tym niskie bezrobocie, wzrost płac i ograniczenie ubóstwa. Przekonywał, że dzięki współpracy będzie można osiągnąć jeszcze więcej. Były też akcenty dotyczące polityki zagranicznej, m.in. zapowiedź szczytu z przywódcą Korei Północnej oraz kwestia wsparcia dla opozycji w Wenezueli.

- Donald Trump nie do końca jest zainteresowany tym, co będą o nim mówić typowi republikańscy wyborcy, bo on ma swoje grono wyborców, które się uaktywniło w 2016 roku. To ich głos jest dla niego ważny, a oni popierają większość jego działań. Ich zdaniem rozminięcie się z partyjnym establishmentem to jest to, co Trump powinien robić. I on to robi – powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski.

Odniósł się także do planowanego drugiego spotkania amerykańskiego prezydenta z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem oraz realizowanego przez Pjongjang programu nuklearnego.  - Z jawnych danych wynika, że Koreańczycy nie chcą się z Amerykanami podzielić informacjami dotyczącymi posiadania placówek zajmujących się rozwojem technologii nuklearnej i programu nuklearnego. Amerykanie mają oczywiście część zebranych przez siebie danych. Wynika z nich, że program rozwoju broni nuklearnej w jakimś stopniu jest dalej realizowany – podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Skajewska.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 06.02.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie z Kim Dzong Unem i kwestia muru. Donald Trump wygłosił orędzie do narodu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 06:23
Prezydent Donald Trump wygłosił we wtorek w Kongresie USA doroczne orędzie o stanie państwa. Jak podkreślił, porządek jego wystąpienia nie jest podyktowany logiką partyjną, ale interesami narodu. - Apeluję, byście wybrali wielkość Ameryki - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Korzycki: Donald Trump buduje swoją drogę do reelekcji dzieląc Amerykę na dwie części

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:02
- Donald Trump wyraźnie buduje swoją polityczną tożsamość na opozycji wobec całego problemu imigracyjnego – tak na antenie Jedynki wtorkowe orędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych podsumował Radosław Korzycki z Dziennika Gazety Prawnej.
rozwiń zwiń