X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Świat w Powiększeniu: kolejny odcinek szpiegowskiej sagi chińskiego koncernu Huawei

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 22:00
Afera związana z firmą Huawei i zarzutami szpiegostwa dla dwóch jej pracowników w Polsce, to kolejny odcinek szpiegowskiej sagi chińskiego koncernu. Co jakiś czas, w innym kraju, na innym kontynencie wybucha konflikt między władzami a Huawei z pretensjami na rzecz rządu Chin. Gościem Polskiego Radia 24 w audycji Świat w Powiększeniu była Alicja Bachulska, analityk ds. polityki Chin.
Audio
  • 11.01.19 Świat w Powiększeniu: Kolejny odcinek szpiegowskiej sagi firmy Huawei
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Musimy zrozumieć szerszy kontekst, w którym to wszystko się rozgrywa. Z jednej strony mamy aspekt ryzyka bezpieczeństwa narodowego, który jest związany z technologią sieci 5G, czyli tzw. "nowego internetu". Mamy tu wiele doniesień i oskarżeń służb orazorganizacji badawczych, które mówią że Chińczycy, przez rozwijanie tej technologi, mogą tworzyć pewne furtki pozwalające im na przechwytywanie tajnych informacji - komentowała Alicja Bachulska.

Gość Polskiego Radia 24 mówiła również o politycznym aspekcie tej sprawy: - Tego typu kalkulacje i rozgrywki Zachodu, mają na celu osłabienie Chin, jako wschodzącej potęgi, która zachowuje się na arenie międzycnarodowej coraz bardziej asertywnie, a wręcz agresywnie. Istnieją pewne podejrzenia, że Huawei nie jest firmą prywatną i założyciele tej firmy mają bliskie powiazania z chińskim rządem.

Więcej w całej audycji.

Świat w Powiększeniu prowadził Bogumił Husejnow. 

PR24

______________________

Data emisji: 11.01.19

Godzina emisji: 19:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak