X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Władimir Putin rozmieści rosyjskie wojska w Libii?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 21:45
Prezydent Rosji Władimir Putin planuje rozmieszczenie wojsk i rakiet we wschodniej Libii, by mieć kontrolę nad tamtejszym szlakiem migracyjnym do Europy. Taką informację podały brytyjskie media. W magazynie „Świat w Powiększeniu” do sprawy odniósł się Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Audio
  • 12.10.18 Andrzej Talaga: „Umieszczenie kilkuset dobrze wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy w Libii daje wpływ na politykę wewnętrzną kraju (…)”.
Żołnierze wojsk powietrznodesantowych Federacji Rosyjskiej
Żołnierze wojsk powietrznodesantowych Federacji RosyjskiejFoto: Pixabay.com

Libia ma być dla Putina "strategicznym bastionem" w walce z Zachodem. Rosyjski przywódca miałby utworzyć z niej swoją "bazę rakietową". Kraj ten ma zostać jego "nową Syrią". Andrzej Talaga ma wątpliwości, czy Władimir Putin zdecyduje się na tak duże zaangażowanie, jak na Bliskim Wschodzie.

– Pamiętajmy, że Libia jest jeszcze bardziej podzielona niż Syria pod względem grup kontrolujących poszczególne części kraju. Jeżeli Putin zdecydowałby się na wkroczenie do tego państwa w wymiarze podobnym, jak w Syrii, to musiałby stoczyć wojnę na wielu frontach – zauważył ekspert.

Andrzej Talaga podkreślił, że rosyjska obecność w Libii nie byłaby nowością. Już od 2015 roku obserwowana jest aktywność najemników, sił specjalnych, a także wywiadu wojskowego Rosji.

Dwie  bazy wojskowe - w Bengazi i Tobruku, na północnym wschodzie kraju – mają już być tworzone pod przykrywką prywatnej firmy najemniczej, tzw. grupy Wagnera. Prawdopodobnie szkolone są tam dziesiątki agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego oraz członków sił specjalnych Specnaz.

– Jeżeli te doniesienia są prawdziwe, to można zacząć się niepokoić. Zamiarem Rosjan jest nie tyle kontrola szlaków przemytu migrantów, co kontrola szlaków morskich. Ma im w tym pomóc instalacja systemu rakietowego Kalibr. Pociski, które są z niego wystrzeliwane, mogłyby sięgnąć Sycylii. Byłyby również w stanie odciąć handel przez Kanał Sueski – dodał dość Polskiego Radia 24.

Audycję „Świat w Powiększeniu” prowadził Paweł Lekki.

PAP/Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 19.47  

Czytaj także

Rosyjska armia nie wprowadza nowinek technologicznych

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 10:30
- To co na pokazach wygląda dobrze niekoniecznie nadaje się do wprowadzenia w szeregi sił zbrojnych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Talaga analityk Warsaw Enterprise Institute w rozmowie dotyczącej stanu rosyjskiej armii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa broń Putina przeciw Zachodowi – nowa wielka baza rakietowa? ”W Libii tworzy nową Syrię”

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 17:34
Brytyjski wywiad ostrzega przed działaniami Kremla w Syrii, gdzie Rosja ma przerzucać ostatnio oddziały i uzbrojenie, tworząc tam strategiczną fortecę w walce przeciwko zachodowi. Moskwa może też prowokować napływ uchodźców z tego rejonu do Europy. O tym pisze brytyjski portal "Daily Mail".
rozwiń zwiń