X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicystka: „Stara” Europa boi się Inicjatywy Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 21:05
W Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza. W obradach bierze udział, w roli obserwatora, niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas. – Niemcy chcą trzymać rękę na pulsie i zadbać o to, żeby ten twór nie stał się konkurentem dla Unii Europejskiej – mówiła w audycji "Świat w powiększeniu” Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka Gazety Polskiej Codziennie.
Audio
  • 17.09.2018 Olga Doleśniak-Harczuk, Gazeta Polska Codziennie (Świat w powiększeniu)
Prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Rumunii Klaus Iohannis i unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu uczestniczą w panelu prezydenckim Inicjatywa Trójmorza w kontekście wyzwań międzynarodowych, w ramach Forum Biznesu Szczytu Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie.
Prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Rumunii Klaus Iohannis i unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu uczestniczą w panelu prezydenckim „Inicjatywa Trójmorza w kontekście wyzwań międzynarodowych”, w ramach Forum Biznesu Szczytu Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie.Foto: PAP/Marcin Obara

Pierwszego dnia szczytu Polska będzie reprezentowana przez prezydenta Andrzeja Dudę, który bezpośrednio z Rumunii poleci do Stanów Zjednoczonych na spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem. We wtorek, drugiego dnia szczytu w Bukareszcie ma być premier Mateusz Morawiecki. Wśród gości Szczytu znajdą się m.in. amerykański sekretarz ds. energii Rick Perry, szef KE Jean Claude Juncker, komisarze sektorowi oraz prezesi największych instytucji finansowych w UE — Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. 

- Niemcy bardzo wnikliwie obserwują politykę państw Unii Europejskiej – mówiła Olga Doleśniak-Harczuk. - W Berlinie zdano sobie sprawę z tego, że Trójmorze jest bardzo poważnym projektem, który może liczyć na wsparcie Stanów Zjednoczonych i jest popierane przez Donalda Trumpa. Tutaj się zazębiają kwestie biznesowe, polityka energetyczna, LNG, które ma dociera do Polski i do Chorwacji, budowa terminali na wyspie Krk lub w Świnoujściu. Generalnie rozwijanie obszaru krajów Trójmorza, zaniedbanego pod względem infrastrukturalnym w stosunku do zachodnich państw Unii Europejskiej, daje nam ciekawy obraz mówiący o polityce europejskiej i Transatlantyckiej – dodała publicystka.

Więcej w całej audycji.

Świat w Powiększeniu prowadził Paweł Lekki

PR24/PAP/dk

_____________________

Data emisji: 17.09.18

Godzina emisji: 19:45

Czytaj także

Małgorzata Bonikowska: Trójmorze ma wyrównać dysproporcje w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 16:53
W poniedziałek w Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza, w którym uczestniczy prezydent Andrzej Duda. Spotkanie ma rozszerzyć współpracę 12 krajów UE w ramach tego projektu. Tę kwestię komentowała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nie wyobrażam sobie Trójmorza poza Unią Europejską i NATO, Inicjatywa Trójmorza ma być znaczącym graczem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 17:41
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Inicjatywa Trójmorza weszła na wyższy poziom rozwoju. Podczas szczytu Inicjatywy w Bukareszcie prezydent przypomniał, że na zeszłorocznym spotkaniu w Warszawie wsparł to przedsięwzięcie prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.  Prezydent chce, by Trójmorze stało się ważnym aktorem w relacjach międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent o wizycie w USA: z Trumpem będę rozmawiał o bezpieczeństwie i Trójmorzu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 18:32
Działania Inicjatywy Trójmorza oraz współpraca z USA w dziedzinach bezpieczeństwa: militarnego i energetycznego a także współpraca biznesowa, będą wśród tematów wtorkowego spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem - poinformował prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń