X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

17 lat po zamachach na WTC. Czy wojna z terroryzmem jest wygrana?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 22:02
17 lat temu, 11 września 2001 roku, doszło do największego w dziejach zamachu terrorystycznego. Członkowie z Al-Kaidy porwali cztery samoloty pasażerskie, z których dwa uderzyły w budynki World Trade Center na Manhattanie w Nowym Jorku, a jeden spadł na gmach Pentagonu w Arlington w stanie Wirginia. Czwarta maszyna, która prawdopodobnie miała trafić w Biały Dom, rozbiła się w Pensylwanii. Gościem Polskiego Radia 24 w audycji Świat w Powiększeniu był Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Audio
  • 11.09.18 Świat w Powiększeniu: 17 lat po zamachach na WTC
Moment ataku na wieże World Trade Center
Moment ataku na wieże World Trade CenterFoto: PAP

W trakcie zamachów zginęło niemal trzy tysiące osób, wśród nich sześcioro Polaków, tysiące ludzi zostało rannych. Podczas akcji ratunkowej po zamachu śmierć poniosło ponad trzystu strażaków i policjantów.

- Walka z terroryzmem jest dla mnie wygrana, w tym sensie, że nie powstanie już żaden kalifat, ani państwo światowe oparte na Koranie i prawie szariatu, a taka była wizja Bin Ladena. Tak wielki zamach już nigdy więcej się nie wydarzy. Przed terroryzmem jaki znamy dzisiaj, zdarzały się oczywiście inne zamachy, ale nie miały one takiego wydźwięku. Amerykanie zrobili co mogli, żeby wygrać terroryzmem w Afganistanie, ale nie udało się to nikomu w XIX wieku. - komentował Artur Wróblewski.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, nie wierzy w teorie spiskowe dotyczące zamachów na WTC. - Nie wierzę w teorie konspiracji, ale jestem w stanie dopuścić do świadomości, że inwazja na Irak, tłumaczona wówczas walką z Saddamem Husajnem i posiadaniem przez niego broni chemicznej, to był pic na wodę. Chodziło tak naprawdę o to, aby obalić Husajna i przejąć kontrolę nad iracką ropą oraz poszerzyć strefę wpływów. - dodał gość.

Więcej w całej audycji.

Świat w powiększeniu prowadził Bogumił Husejnow.

PR24

____________________

Data emisji: 11.09.18

Godzina emisji: 19:45