X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wciąż trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych na Węgrzech

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 20:00
Głosowanie w niedzielnych wyborach parlamentarnych na Węgrzech zostało przedłużone do godz. 21. Nie wiadomo kiedy będą znane wstępne wyniki. Frekwencja z godz. 18.30 wyniosła 68,13 proc. Mówił o tym w audycji Świat w Powiększeniu specjalny wysłannik Polskiego Radia Piotr Pogorzelski. Gościem Polskiego Radia 24 był także hungarysta dr Dominik Hejj.
Audio
  • 8.04.18 Piotr Pogorzelski o wyborach parlamentarnych na Węgrzech.
  • 08.04.18 Dominik Hejj o frekwencji wyborczej wyborów parlamentarnych na Węgrzech.
Wybory na Węgrzech
Wybory na WęgrzechFoto: PAP/EPA/ZSOLT SZIGETVARY

Jak podkreślił Piotr Pogorzelski, wysoka frekwencja jest niewygodna przede wszystkim dla koalicji rządzącej. - Wynika to z prostego założenia, że generalnie osoby zadowolone z władzy i rządów nie przychodzą do lokali wyborczych, raczej unikają głosowania, nie widzą sensu, a ludzie, którym nie podoba się sytuacja w kraju decydują się na oddanie swojego głosu – mówił.

Pogorzelski dodał, że najdłuższa kolejka w Budapeszcie liczy 3 tys. osób. - Ci wszyscy ludzie czekają na to, by zagłosować. Gdy lokale wyborcze zostaną zamknięte, być może poznamy pierwsze wyniki, także wyniki exit pools – poinformował.

- Rzecz jest niebywała. Na oddanie głosu wciąż, po godz. 20, czeka kilka tysięcy osób. Mamy niby przedłużenie głosowania do godz. 21, ale już mówi się wprost o tym, że przedłuży się ono jeszcze bardziej - relacjonował z kolei Dominik Hejj. - Z danych, które mieliśmy wcześniej, mówiących o tym, że być może ok. północy poznamy wyniki wyborów, wszystko się nam absolutnie odsuwa i nie do końca jesteśmy w stanie to zweryfikować - dodał.

Zdaniem Dominika Hejja, prawdopodobnie zostanie pobity rekord rekordów. - By pobić rekord, frekwencja musiałaby być wyższa niż 73 proc. i pewnie tak będzie. Wiemy z pewnością, że pierwszy blok frekwencyjny, czyli blok niskiej frekwencji dobrej dla Fideszu, już dawno został przekroczony - podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24

________________

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 8.04.18

Godzina emisji: 19:47, 20:06Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgry: ostatnie wiece przed wyborami parlamentarnymi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 22:00
Węgierskie partie polityczne przekonywały w piątek swoich zwolenników na ostatnich wiecach wyborczych do udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych, w których spodziewane jest zwycięstwo koalicji rządzącej. O wyborach parlamentarnych na Węgrzech mówił w audycji Północ-Południe politolog dr Dominik Hejj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi na Węgrzech

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 12:23
Na Węgrzech trwa kampania wyborcza przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Wszystkie sondaże przedwyborcze wskazują, że Fidesz i jego koalicjant mają szanse po raz trzeci powtórzyć swój sukces wyboczy. O wyborach, Viktorze Orbanie i nieznacznie spadającym poparciu dla jego partii mówił korespondent Polskiego Radia Piotr Pogorzelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpoczęły się wybory parlamentarne na Węgrzech

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 09:40
Do udziału w głosowaniu uprawnionych jest ponad 8,2 mln osób. Węgrzy mogą udać się do ponad 10 tys. lokali wyborczych, które zostały otwarte o godz. 6.00 i będą czynne do 19.00. O tym, jak wyglądają pierwsze godziny wyborów mówił w PR24 Piotr Pogorzelski, specjalny wysłannik Polskiego Radia na Węgry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory parlamentarne na Węgrzech. „Frekwencja robi duże wrażenie”

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 16:30
Węgrzy licznie biorą udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych, które przesądzą, czy Koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) będzie rządzić przez trzecią z rzędu kadencję. Przed niektórymi lokalami wyborczymi ustawiają się kolejki. O frekwencji, a także o kampanii i szansach Fideszu na zwycięstwo, mówili w Polskim Radiu 24 hugaryści prof. Maciej Szymanowski i Dominik Hejj, a także Jarosław Guzy - ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń