X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Awakow stanowi wyzwanie dla otoczenia prezydenta Poroszenki”

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 20:22
Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) zatrzymało syna szefa MSW Arsena Awakowa, Ołeksandra, w związku ze śledztwem w sprawie sprzeniewierzenia środków państwowych przy zakupie plecaków dla policji i Gwardii Narodowej MSW. Choć sprawa dotyczy przetargu z 2015, dopiero teraz wzięto się za osoby tak wysoko postawione jak szef MSW Arsen Awakow. O tym, czy jest to walka z korupcją czy zwykły spór o władzę, mówił w audycji Świat w Powiększeniu Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 6.11.17 Wojciech Konończuk o walce z korupcją i sporze o władzę na Ukrainie.
Arsen Awakow
Arsen AwakowFoto: wikipedia.com/Виктор Г. Алексеев/CC BY-SA 3.0

Jak podkreślił Wojciech Konończuk, nie jest przypadkiem, że właśnie teraz „wzięto się za Arsena Awakowa”. - To sprawa, która budzi szereg kontrowersji i masę interpretacji. Z całą pewnością NABU, czyli jedyna niezależna od władz instytucja antykorupcyjna, robi to, co do niej należy i to jest pozytywna wiadomość. Pojawia się tu jednak jeszcze jedna ukraińska instytucja, która ma walczyć z korupcją, czyli specjalna Prokuratura Antykorupcyjna, która niezależna już nie jest, a wszystkie znaki wskazują, że jej szef jest powiązany z prezydentem Poroszenką i jego otoczeniem – tłumaczył Konończuk.

Wskazał na dwie interpretacje obecnej sytuacji. - Od kilku tygodni trwają intensywne negocjacje między partią prezydenta Poroszenki a frontem ludowym, do którego należy Arsen Awakow. Są to rozmowy koalicyjne na temat przyszłych list wyborczych. Pierwsza interpretacja jest taka, że to, co się stało, jest pewnym elementem prezydenta Poroszenki w tych negocjacjach. Druga interpretacja jest zaś taka, że Awakow - który kontroluje dużą część bloku siłowego i jest potężnym politykiem - stanowi wyzwanie dla otoczenia prezydenta Poroszenki i że w związku z tym jest to próba Poroszenki pokazania Awakowi jego miejsca, osłabienia go – podsumował ekspert.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/pr

Świat w Powiększeniu - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 6.11.17

Godzina emisji: 19:47

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Balczun złożył dymisję ze stanowiska prezesa ukraińskich kolei państwowych

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 08:32
Ukraiński rząd zatwierdził dymisję Wojciecha Balczuna. Od kwietnia zeszłego roku Polak kierował Ukrzaliznycią - ukraińskimi kolejami. Były już szef komentując swoje ustąpienie ze stanowiska zwrócił uwagę na odniesione sukcesy. Z kolei ukraiński minister infrastruktury zasugerował, że w ślad za Wojciechem Balczunem powinno odejść całe kierownictwo ukraińskich kolei. O kulisach dymisji Polaka opowiadał w PR24 korespondent Polskiego Radia na Ukrainie Paweł Buszko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja największą bolączką Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 16:01
Ukraiński Dzień Niepodległości obchodzony jest tradycyjnie 24 sierpnia. W audycji Spojrzenie na Wschód Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich ocenił, jak przebiegają zmiany w tym kraju i co czeka jeszcze na naprawę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: Obywatel Polski zatrzymany podczas przyjmowania łapówki

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 13:43
Wysoki urzędnik ukraińskich kolei państwowych został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podczas przyjmowania łapówki w wysokości 70 tysięcy dolarów. O wyniku wspólnej akcji Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i Prokuratury Generalnej poinformował Prokurator Generalny Ukrainy Jurij Łucenko. O walce z korupcją na Ukrainie opowiadał w Polskim Radiu 24 dziennikarz Grzegorz Ślubowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejki na granicy polsko-ukraińskiej. "To hańbiąca sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 10:00
W Lublinie odbył się Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. Wzięli w nim udział eksperci, działacze pozarządowi, naukowcy i dziennikarze z Polski i państw naszego regionu. Jednym z tematów kongresu była współpraca transgraniczna. Mówił o tym w audycji 7 Dni Wschód Paweł Prokop z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielotysięczny protest w Kijowie na rzecz reform

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 16:00
Tysiące Ukraińców demonstrowały we wtorek w Kijowie, domagając się reform politycznych, w tym zniesienia immunitetu parlamentarzystów, wprowadzenia sądów antykorupcyjnych i zmian w prawie wyborczym. O protestach mówili w audycji Spojrzenie na Wschód byli wiceministrowie spraw zagranicznych ds. wschodnich: Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (była ambasador w Rosji) i dr Paweł Kowal (Instytut Studiów Politycznych PAN).
rozwiń zwiń