X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kryzys w Zatoce Perskiej wszedł w fazę uspokojenia"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 20:41
– Sankcje zostały nałożone, stanowiska wygłoszone, przyszedł czas na rozmowy i dopasowanie się, które pozwoli wszystkim stronom wyjść z twarzą – mówił w Świecie w Powiększeniu o kryzysie w Zatoce Perskiej ekspert ds. Bliskiego Wschodu Michał Wojnarowicz (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Audio
  • 17.06.17 Świat w Powiększeniu. "Kryzys w Zatoce Perskiej wszedł w fazę uspokojenia"
Stolica Kataru Doha
Stolica Kataru DohaFoto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Arabia Saudyjska, Bahrajn, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały stosunki dyplomatyczne i połączenia komunikacyjne z Katarem, zarzucając mu wspieranie islamskich ekstremistów i Iranu. Jak zapewnia jednak Michał Wojnarowicz, kryzys w Zatoce Perskiej wszedł jednak obecnie w fazę uspokojenia.

– Wszystkim stronom opłacać się będzie rozwiązanie w miarę szybko tego sporu. Arabia Saudyjska dostała jasny sygnał, że może ze wsparciem USA utwierdzić swoją pozycję w regionie i uderzyć nieotwarcie w Iran, a więc w sojusznika Teheranu jakim jest Katar – mówił gość Polskiego Radia 24.

Istnieją podejrzenia, że niemałą rolę w zaognieniu kryzysu odgrywa walka o surowce naturalne, a przede wszystkim o gaz ziemny.  

– Katar jest jednym z głównych eksporterów gazu ziemnego, ale ten konflikt mocno nie przeszkodził eksportowi – katarski gaz ciągle płynie na tych samych kierunkach korzystając z wód terytorialnych Iranu. Chcąc "przydusić" Katar i zamknąć główne, najważniejsze źródło dochodów, Arabia Saudyjska i jej sojusznicy musieliby podjąć się skrajnych działań – powiedział Michał Wojnarowicz.

W drugiej części programu Świat w Powiększeniu była mowa o relacjach unijno-tureckich. Gościem Polskiego Radia 24 był ekspert Carnegie Europe i były turecki dyplomata Sinan Ülgen.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

Audycję prowadził Adrian Bąk.

Polskie Radio 24/dds

____________________

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje


Data emisji: 17.06.2017

Godzina emisji: 19.35


Czytaj także

Hakerzy podejrzewani o wywołanie kryzysu wokół Kataru

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 07:05
Rosjanie mieli umieścić w zasobach katarskiej agencji prasowej fałszywe wiadomości, które przyczyniły się do wywołania kryzysu dyplomatycznego między państwami leżącymi w Zatoce Perskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne kraje zrywają stosunki dyplomatyczne z Katarem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 20:30
Kraje Bliskiego Wschodu przyłączają się do bojkotu Kataru. Po tym jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie zerwały stosunki dyplomatyczne z Dohą, w sumie decyzję taką podjęło siedem państw. Ma to być protest wobec rzekomego wspierania terroryzmu przez Katar. Władze tego kraju twierdzą z kolei, że to decyzja niesprawiedliwa i oparta na fałszywych informacjach. Sytuację w audycji Świat w Powiększeniu komentował Jan Natkański, wieloletni ambasador w krajach arabskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blokada Kataru a gaz LNG dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 07:03
Arabia Saudyjska ogłosiła blokadę Kataru. Rijad zerwał stosunki dyplomatyczne i konsularne z Katarem w związku ze wspieraniem przez to państwo terroryzmu. Z Kataru płynie do nas gaz LNG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys w Zatoce Perskiej wywołali rosyjscy hakerzy?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 16:01
Amerykańscy śledczy podejrzewają, że za kryzysem wokół państwa Katar mogą stać rosyjscy hakerzy. Rosjanie mieli umieścić w zasobach katarskiej agencji prasowej fałszywe wiadomości, które przyczyniły sie do wywołania kryzysu dyplomatycznego pomiędzy państwami leżącymi w Zatoce Perskiej. O sprawie poinformowała telewizja CNN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys wokół Kataru. Winni rosyjscy hakerzy?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 22:02
Wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie Mariusza Błaszczaka ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz kryzys wokół Kataru z rosyjskimi hakerami w tle. To najważniejsze wydarzenia, o których mówili goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń