X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzy rewolucje" – droga Ukrainy do Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 21:01
"Trzy rewolucje" to międzynarodowy projekt badawczy poświęcony analizie ukraińskich manifestacji i protestów ostatnich trzech dekad: Rewolucji na Granicie, Pomarańczowej Rewolucji i Euromajdanu. Zwieńczeniem projektu było dwudniowe sympozjum "Trzy rewolucje – portrety Ukrainy", które odbyło się w Kolegium Europejskim Natolin w Warszawie. O ukraińskich rewolucjach mówił w audycji Świat w Powiększeniu dr Paweł Kowal z Instytut Studiów Politycznych Polskiego Akademii Nauk, organizator konferencji.
Audio
  • 03.03.2017 Paweł Kowal: „Chcielibyśmy, żeby transformacja na Ukrainie przebiegała tak jak w Polsce”.
Zamieszki w Kijowie w lutym 2014 r.fot.flickrradio svoboda
Zamieszki w Kijowie w lutym 2014 r./fot.flickr/radio svoboda

Paweł Kowal opowiadał w Polskim Radiu o roli mediów w rewolucjach ukraińskich.  To media były nośnikiem rewolucji, to dzięki mediom Pomarańczowa Rewolucja stała się znana na cały świecie, to dzięki mediom przebiły się do świadomości ludzi na całym świecie takie ikony rewolucji jak Wiktor Juszczenko czy Julia Tymoszenko – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślał Paweł Kowal, doświadczenia Polski i państw byłego Związku Radzieckiego są od siebie różne, dlatego nie można ich ze sobą zestawiać.  Za bardzo patrzymy na inne państwa przez pryzmat polskiego doświadczenia. Widzimy inne kraje w polskim lustrze. Chcielibyśmy, żeby transformacja na Ukrainie przebiegała tak jak w Polsce. Jednak to proces dużo dłuższy, który nie ma tak mocnego wsparcia z Zachodu. To proces, który przebiega na dwóch poziomach. Jeden to transformacja samego postkomunizmu, a druga to zjednoczenie państwa, o czym się zapomina. Ukraina uzyskawszy niepodległość w 1991 roku, pierwszy raz pojawiła się na mapach w tym kształcie – mówił ekspert.

Sympozjum było też okazją do refleksji na temat kolorowych, aksamitnych rewolucji na terytorium byłego Związku Radzieckiego.  Kiedy patrzymy na ukraińską, białoruską czy mołdawską transformację, to widzimy, że to proces, który wciąż będzie trwał. Z jakiegoś punktu widzenia łatwiej jest przejść z komunizmu do gospodarki rynkowej, niż zatrzymać się w pół drogi w fazie postkomunistycznej, która się zakonserwowała, przez ogromną warstwę oligarchiczną – stwierdził Kowal.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Renik.

Polskie Radio 24/kk/PAP

----------------------------

Data emisji: 03.03.2017

Godzina emisji: 19:33

Świat w Powiększeniu - wszystkie audycje

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak