X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sobota po Tygodniu: Zaostrza się spór w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 13:05
Konflikt na linii rząd-opozycja nabiera na sile. Dowodem na to było m.in. blokowanie mównicy na Sali Plenarnej w Sejmie przez dużą część politycznych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. – Tego typu zachowania nie powinny mieć miejsca w parlamencie – komentował w Sobocie po Tygodniu Jakub Gontarek (Forum Młodych Lewiatan). O sprawie w Polskim Radiu 24 mówili również Maciej Antosiuk z Fundacji „Odpowiedzialność Obywatelska” i Adam Kielar z portalu „politykawarszawska.pl”.
Audio
  • 17.12.16 Sobota po Tygodniu: Zaostrza się spór w Sejmie
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański w czasie spotkania z protestującymi przed Sejmem. Warszawa, 16.12.2016.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański w czasie spotkania z protestującymi przed Sejmem. Warszawa, 16.12.2016. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Zaostrzenie konfliktu między rządzącymi a opozycją to również sprawa głosowań, które odbyły się w Sali Kolumnowej. Tam przeniesiono obrady po zablokowaniu mównicy w Sali Plenarnej. Zdaniem opozycji, nie zebrano niezbędnego kworum, by przegłosować ustawę budżetową i dezubekizacyjną.

Przeciwko działaniom PiS przed Sejmem odbyła się w nocy demonstracja Komitetu Obrony Demokracji. Dziś opozycja protestuje przed Pałacem Prezydenckim.

–  Nie sądzę, byśmy szli w stronę zamachu stanu i odebrania władzy PiS. Kultura prowadzenia dyskusji została jednak przesunięta dziwną stronę – oceniał Jakub Gontarek. – To wszystko nie wygląda dobrze – dodawał komentator.

Punktem zapalnym obecnego sporu jest zapowiedź zmian w organizacji pracy dziennikarzy na terenie Sejmu. Temu sprzeciwia się zarówno opozycja parlamentarna, jak i cześć mediów. – Ograniczenie dostępności Sejmu dla mediów nie jest krokiem w dobrym kierunku. Otwartość Sejmu, możliwość swobodnego dostępu do polityków, to duży plus polskiego parlamentu – mówił Adam Kielar.

Z kolei Maciej Antosiuk wskazywał, że data 16 grudnia nie jest dobra dla polskiego życia publicznego. – To dzień zamachu na prezydenta Narutowicza i masakry w kopalni „Wujek” – przypominał gość Polskiego Radia 24, zaznaczając przy tym, że porównywanie obecnych incydentów do wydarzeń z przeszłości mogłoby być pewnego rodzaju nadużyciem.

Więcej tematów w całym programie. 

Gospodarzem Soboty po Tygodniu był Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/mp

Sobota po Tygodniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 11.15

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk o ograniczeniach dla dziennikarzy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 09:30
- Sejm jest miejscem, gdzie tworzymy prawo. Tu się rozstrzygają ważne decyzje i politycy nie mogą być pod presją dziwnych ludzi, którzy biegają za nimi i pytają o bzdury. To wymaga uregulowania – powiedział w programie 24 Pytania były poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi rządu dotyczących ograniczeń i zmian na dziennikarzy pracujących w parlamencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awantura w Sejmie. "Opozycja wyświadcza dziennikarzom niedźwiedzią przysługę"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 23:59
- Jeżeli opozycja robi z tego teatr, blokuje mównicę, to oczywiste jest, że PiS w tej sytuacji nie może się wycofać bez utraty twarzy z propozycji ws. ograniczenia obecności dziennikarzy w Sejmie - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha (Do Rzeczy). Sprawę skomentowali również Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy) i Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest dziennikarzy z polityczną awanturą w tle. "Spór eskalował do niebezpiecznych rozmiarów"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 15:00
Część mediów w piątek nie pokazywała polityków, protestując w ten sposób przeciwko zmianom dotyczącym organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie. W spór włączyła się również opozycja. Po wykluczeniu z obrad posła Michała Szczerby (PO), przeciwnicy rządów Prawa i Sprawiedliwości zablokowali sejmową mównicę. Przed parlamentem rozpoczęła się również manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.
rozwiń zwiń