X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mocarstwowe ambicje Rosji stają się faktem"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 20:49
- Nasycenie okręgów przygranicznych najnowszym sprzętem typu nie tylko obronnego, ale także zaczepnego, zasadniczo przebudowuje sytuację militarną w naszej części Europy. Nasyconymi rakietowo stały się również Wyspy Kurylskie, co jest zupełnie nową, odmienną od 43 lat rzeczywistością i wskazuje na to, że mocarstwowe ambicje Federacji Rosyjskiej stają się faktem – powiedział w programie Kawa Dyplomatyczna ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, ambasador dr Tadeusz Diem. Gość odniósł się w ten sposób do alarmistycznych ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa na świecie.
Audio
  • 29.11.16 Dr Tadeusz Diem o bezpieczeństwie Europy i świata w perspektywie nadchodzącego roku
W opinii ekspertów mocarstwowe ambicje Federacji Rosyjskiej i Władimira Putina stają się faktem
W opinii ekspertów mocarstwowe ambicje Federacji Rosyjskiej i Władimira Putina stają się faktemFoto: EPA/MAXIM SHIPENKOV

Coraz częściej słychać alarmistyczne ostrzeżenia, że "coś groźnego wisi w powietrzu", a konflikt na większą skalę jest tuż tuż. Dużą popularność zdobywa także książka brytyjskiego generała Richarda Shirreffa "2017 – Wojna z Rosją”.

Jak podkreślił dr Tadeusz Diem, „kwestią polityczną i najważniejszą - ważniejszą niż nakłady na obronność - jest pytanie, czy będziemy umierać za naród”. - Chodzi o to, by stworzyć taką sytuację, gdzie nie będzie potrzeby, by ponosić tak daleko idące ofiary. To jest przed nami. To kwestia debaty, która w moim pojęciu rozpocznie się po 20 stycznia czyli po inauguracji prezydenckiej Donalda Trumpa – podkreślił gość.

Dr Diem odniósł się także do polityki prowadzonej przez Władimira Putina. - Putin skutecznie, konsekwentnie i dogłębnie wypełni okres próżni w Stanach Zjednoczonych, czyli bezkrólewia między wyborami prezydenckimi, a objęciem przez nowego prezydenta funkcji głowy państwa – wyjaśnił gość.

- W chwili obecnej od ostatnich pięciu tygodni Władimir Putin i Baszar al Asad robią w Syrii to, co chcą i nikt im nie przeszkadza. Jeśli weźmiemy to pod uwagę to sytuacja na prawdę staje się straszna, trudna i w małym stopniu przewidywalna – podsumował dr Diem.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Dziemidowicz.

Polskie Radio 24/pr

Kawa Dyplomatyczna w Polskim Radiu 24 -wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 29.11.16

Godzina emisji: 19:15

Czytaj także

Gen. sir Richard Shirreff: Ukraina potrzebuje wsparcia NATO

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 16:33
- Nasza siła tkwi w tym, że jesteśmy sojuszem obronnym. Ukraina jednak nie jest członkiem NATO, ale to wartościowy partner. Dlatego poszczególne państwa członkowskie Sojuszu powinny samodzielnie podjąć decyzje dotyczącą tego, w jaki sposób można zapewnić jej wsparcie - mówił gość audycji Spojrzenie na Wschód, były brytyjski gen. sir Richard Shirreff, były zastępca dowódcy sojuszniczych sił NATO w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imperialna gra Rosji. O co chodzi Putinowi?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 21:45
Aneksja Krymu i obecność na wschodzie na Ukrainy to tylko wierzchołek góry lodowej imperialnych działań Kremla. Co Władimir Putin chce osiągnąć poprzez swoją ofensywną politykę? O tym w Świecie w Powiększeniu mówili Mirosław Minkina i Malina Kaszuba, autorzy książki "Imperialna gra Rosji".     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjskie manewry na Białorusi. "Manifestacja siły"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 16:20
Rosyjskie ministerstwo obrony planuje przerzucić w przyszłym roku na Białoruś ogromne ilości żołnierzy i sprzętu tłumacząc, że ma to związek z zaplanowanymi manewrami ZAPAD 2017. O rzeczywistych przyczynach mówił w Polskim Radiu 24 Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl.
rozwiń zwiń