X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Macierewicz: w raporcie podkomisji smoleńskiej jest nauka, nie ma propagandy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 18:10
W poniedziałek podkomisja MON do zbadania katastrofy smoleńskiej zaprezentowała wyniki swoich badań. Zdaniem ekspertów, bardzo wiele wydarzeń wskazuje na to, że na pokładzie TU154M 10 kwietnia 2010 roku doszło do wybuchu. – Badania zostały zakończone i mogą być poddane osądowi naukowemu, jesteśmy na to gotowi – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister obrony narodowej Antoni Macierewicz .
Audio
  • 11.04.2017 Antoni Macierewicz: jesteśmy gotowi do naukowej, merytorycznej dyskusji
Min. Antoni Macierewicz
Min. Antoni MacierewiczFoto: PR24/MR

Minister tłumaczył, że przez blisko rok badań starano się, by mogły być realizowane w ciszy i spokoju, w atmosferze naukowej. W jego ocenie, przyczyniło się to jednak do wytworzenia poglądu, że „komisja nic nie robi i nie ma żadnych wyników”. – Tymczasem przeprowadzono setki eksperymentów – zaznaczył.

Antoni Macierewicz wskazywał, że w stronę komisji padła bardzo duża liczba niesprawiedliwych słów, m.in. „że nie ma w podkomisji ludzi doświadczonych, jeśli chodzi o lotnictwo”.  – To jest nieprzyzwoitość, inwektywy, które bazują na tym, że nazwiska i dorobek ludzi, którzy pracują w komisji nie są powszechnie znane i reklamowane – wyjaśniał. 

Gość podkreślił, że cały materiał i dziesiątki badań, przeprowadzonych przez komisję, może być poddany naukowej dyskusji w dowolnym gremium. – Wtedy dowiemy się, dlaczego komisja pod kierownictwem Millera nie zauważyła, nie chciała zauważyć awarii systemu hydraulicznego. Panowie przeszliście do porządku dziennego nad pancerną brzozą – mówił. Minister dodał, że można uprawiać mowę nienawiści, ale w raporcie „są liczby, dane, jest sama nauka, nie ma propagandy”.


Antoni Macierewicz odniósł się także do planowanego na wtorek przesłuchania byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, w procesie Tomasza A. oskarżonego o niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu 10 kwietnia 2010 r. 

Według gościa, to bardzo ważny świadek, bowiem jako szef MSZ miał prawo zawierać porozumienia w imieniu państwa. – Jego wgląd w działania związane ze wszystkimi rozmowami na temat przygotowań do lotu TU-154 był olbrzymi. Miał największą wiedzę, kto, z kim, o czym rozmawiał i szereg tych rozmów on przygotowywał i on tymi ustaleniami kierował – zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/ip

24 pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 11.04.2017

Godzina emisji: 7:33

Czytaj także

Efekty prac podkomisji smoleńskiej. "Hipoteza, sugestia, teoria"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:59
Według ustaleń podkomisji MON do zbadania katastrofy smoleńskiej, bardzo wiele wskazuje na to, że 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie tupolewa doszło do wybuchu.  W Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie podczas, posiedzenia podkomisji, zaprezentowano wyniki badań. Zapoczątkował je pokaz filmu ukazującego rekonstrukcję tragicznego lotu. O raporcie rozmawiali w Debacie Dnia Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: przyjdzie czas, kiedy Polacy dowiedzą się, co stało się w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:59
– Państwo polskie, w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, nic nie zrobiło, by wyjaśnić katastrofę smoleńską – mówiła w Rozmowie PR24 Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gościem Polskiego Radia 24 był również Andrzej Melak, polityk PiS, brat zmarłego 10 kwietnia 2010 roku Stefana Melaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw. Anna Sarzyńska o "przemyśle pogardy"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 21:25
"Przemysł pogardy" to określenie odnoszące się do mowy nienawiści wobec Lecha Kaczyńskiego – zarówno w czasie prezydentury, jak i po jego śmierci. W Kulisach Spraw o niszczeniu przez niektóre środowiska pamięci o zmarłym w katastrofie smoleńskiej prezydencie RP mówiła Anna Sarzyńska, dziennikarka (wSieci i wPolityce).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: to ogromny krok w kierunku wyjaśnienia prawdy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 22:06
– Dziś jest szczególny dzień, bo prawda w niemałej mierze została już pokazana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Według niego prezentacja, która w poniedziałek odbyła się na WAT, "pokazała, jak to wszystko wyglądało z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa".  
rozwiń zwiń