X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gen. sir Richard Shirreff: Ukraina potrzebuje wsparcia NATO

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 16:33
- Nasza siła tkwi w tym, że jesteśmy sojuszem obronnym. Ukraina jednak nie jest członkiem NATO, ale to wartościowy partner. Dlatego poszczególne państwa członkowskie Sojuszu powinny samodzielnie podjąć decyzje dotyczącą tego, w jaki sposób można zapewnić jej wsparcie - mówił gość audycji Spojrzenie na Wschód, były brytyjski gen. sir Richard Shirreff, były zastępca dowódcy sojuszniczych sił NATO w Europie.
Audio
  • 26.10.16 Gen. sir Richard Shirreff: szpica NATO musi być gotowa do szybkiego reagowania
fot.PR24TB
fot.PR24/TB

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że pomoc ta nie musi ograniczać się do dostaw broni. - Mogą to być działania w obszarze budowy ładu ekonomicznego, działań antykorupcyjnych, budowy społeczeństwa obywatelskiego - powiedział gen. sir Richard Shirreff.

Niedawno na polskim rynku ukazała się jego książka – "2017: Wojna z Rosją". Konflikt zaczyna się atakiem Rosji na południowo-wschodnią Ukrainę i Łotwę. – Oczywiście nie wiem, jaka będzie przyszłość, książka jest fikcją. Celem jej napisania jest zagwarantowanie, że my jako Sojusz, zrobimy wszystko, by do takich katastrofalnych wydarzeń nie doszło, aby pozostały w sferze fikcji – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

Jak wskazał, ważnym elementem, w kontekście obrony Europy przed potencjalnym atakiem ze strony Moskwy, jest szpica NATO. – Siły szybkiego reagowania muszą być gotowe podejmowania decyzji, muszą razem ćwiczyć – podkreślił gen. sir Richard Shirreff.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu była Maria Przełomiec.

Polskie Radio 24/mp/tj

_____________________

Data emisji: 26.10.16

Godzina emisji: 15.35


Czytaj także

Spojrzenie na Wschód: spotkanie czwórki normandzkiej

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 16:30
W przededniu szczytu Unii Europejskiej, przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji spotkają się w Berlinie, w ramach tzw. formatu normandzkiego. Politycy będą rozmawiać na temat zakończenia konfliktu między Kijowem a Moskwą. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali Michał Baranowski, szef warszawskiego biura German Marshall Fund i Jarosław Guzy, komentator międzynarodowy.
rozwiń zwiń