X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta Kazimierz Krupa o superministerstwie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 17:10
Wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie kierował Ministerstwem Finansów - poinformowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów, Pawła Szałamachę. Wicepremier Morawiecki stanie również na czele nowo utworzonego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, który będzie koordynował pracę resortów gospodarczych. – Na pewno jest to skupienie ogromnych uprawnień w jednych rękach – mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Krupa (publicysta ekonomiczny).
Audio
  • 29.09.16 Po rekonstrukcji rządu: powstaje superministerstwo.  Gość: Kazimierz Krupa (publicysta ekonomiczny).
Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki
Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Jacek Turczyk

Jak podkreślił gość, obawia się on o to, czy minister Morawiecki poradzi sobie z „taką dwoistością ról”. – Jeśli jest taka możliwość ścierania poglądów na jedną rzecz, siada dwóch ministrów i przedstawiają swoje racje, tutaj ten spór będzie musiał się odbyć w głowie ministra Morawieckiego - mówił. Dodał również, że przeprowadzona zmiana „nie po raz pierwszy w naszej historii to jest trochę pod człowieka szyta”.  

Zdaniem Krupy, w tym momencie państwo „bierze na siebie za dużo”. Jeżeli będzie odpowiadało za wszystko, może takiej mnogości zadań nie podołać.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/ip

____________________

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 16.35


Czytaj także

Rozmowa Parlamentarna: Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 o zmianach w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 17:05
Beata Szydło przedstawiła w środę zmiany w rządzie. Przekazała między innymi  wicepremierowi ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu stanowisko ministra finansów. – Tutaj chyba nikt już nie ma wątpliwości, że pani Beata Szydło nie będzie miała zbyt dużego wpływu, jaką politykę będzie prowadził Mateusz Morawiecki – mówiła Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania stojące przed „superministrem” Morawieckim

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 18:20
O wyzwaniach, jakie stoją przed wicepremierem Mateuszem Morawieckim – nowym ministrem finansów i rozwoju oraz o tym, czy rzeczywiście uda mu się zrealizować ambitny program gospodarczy – w Debacie Dnia rozmawiali goście Grzegorza Osieckiego: dr Jakub Borowski z Credit Agricole i Szkoły Głównej Handlowej oraz red. Andrzej Stankiewicz z Onet.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o koordynacji działań gospodarczych rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 11:21
Dziś pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Jego pracami pokieruje wicepremier Mateusz Morawiecki, który również szefuje resortom finansów i rozwoju. O koordynacji działań gospodarczych rządu w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 rozmawiali Jakub Kurasz z PwC, Paweł Pelc z Agencji Ratingu Społecznego i Przemysław Kwiecień z XTB.
rozwiń zwiń