X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Legutko (PiS) o rezolucji PE ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:29
- Cały ten tekst pisany jest oczywistą intencją całościowego, frontalnego uderzenia w rząd polski. Nie ma to nic wspólnego ani z kartą praw podstawowych, ani z prawami człowieka, ani z niczym innym – powiedział w Rozmowie Poranka Ryszard Legutko (PiS). Odniósł się w ten sposób do rezolucji Komisji Europejskiej ws. Polski i swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim podczas debaty o Polsce.
Audio
  • 14.09.16 Ryszard Legutko: „Cały ten tekst pisany jest oczywistą intencją całościowego, frontalnego uderzenia w rząd polski”.
Europarlamentarzysta Ryszard Legutko
Europarlamentarzysta Ryszard Legutko Foto: fot.rlegutko.pl

- Chciałem zwrócić uwagę na absurdalną zawartość tej rezolucji, bo zostało wrzucone tam wszystko, nawet rzeczy, które się kompletnie nie nadają i nie mają związku z praworządnością bądź jej brakiem – powiedział w kontekście swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko.

Gość dodał, że „intencja Komisji Europejskiej jest bardzo wyraźna”. - Chce ona spacyfikować polski rząd tak jak chciała spacyfikować rząd węgierski. Unii Europejskiej bardzo trudno jest zaakceptować rząd, który nie wpisuje się jednoznacznie w europejską ortodoksję. Rząd ten traktowany jest przed instytucje unijne i przedstawicieli Unii trochę jako obce ciało – wyjaśnił Legutko.

Odniósł się także do rezultatów takiej polityki. - Uważam, że rola Polski wyraźnie wzrosła i że staliśmy się bardziej podmiotowi – stwierdził gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

___________________

Data emisji: 14.09.16

Godzina emisji: 8:35

Czytaj także

Debata w PE o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 11:25
We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata o sytuacji w Polsce w związku z kryzysem konstytucyjnym w naszym kraju. Jakie znaczenie ma sesja w Europarlamencie? O tym w  Debacie Poranka mówili Janusz Rolicki („Fakt”), Agaton Koziński („Polska The Times”), dr Marek Migalski, politolog, b. europoseł i dr hab. Rafał Matyja („Nowa Konfederacja”, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa polska wraca na forum UE

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 17:10
Za nami debata w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce. Trwa również wizyta przedstawicieli Komisji Weneckiej w Warszawie. Czy Polska jest obecnie w centrum zainteresowania Unii Europejskiej? O tym mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Czaputowicz (Instytut Europeistyki UW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Parlament Europejski po raz kolejny zajmuje się Polską

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 22:00
Parlament Europejski po raz drugi w tym roku zajmuje się Polską. W środę ma przyjąć kolejną rezolucję. Projekt rezolucji wyraża zaniepokojenie przeciągającym się kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Gośćmi Debaty Dnia byli dr Paweł Kowal (były wiceminister spraw zagranicznych), dr Jacek Kucharczyk (Instytut Spraw Publicznych) i Tomasz Krawczyk (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego).
rozwiń zwiń