X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa antysmogowa zagrożeniem dla górnictwa?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 19:34
– To bardzo istotna ustawa. Obywatele chcą zmienić sposób pozyskiwania ciepła, ponieważ chorują na płuca – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Księżopolski z Ośrodka Analiz Politycznych UW. Andrzej Duda podpisał ustawę, która umożliwi m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem.
Audio
  • 06.10.15 Dr Krzysztof Księżopolski: „Ustawa antysmogowa to sukces organizacji pozarządowych (…)”.
Trujący dym z palonych śmieci i paliwa o wątpliwej jakości może być przyczyną wielu chorób układu oddechowego.Foto: PR24TB
Trujący dym z palonych śmieci i paliwa o wątpliwej jakości może być przyczyną wielu chorób układu oddechowego.Foto: PR24/TB

Podpisany dokument negowało Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka ustawa rodzi ryzyko wyeliminowania węgla jako podstawowego surowca energetycznego. Zdaniem dra Krzysztofa Księżopolskiego przyjęcie regulacji jest bardzo dobrym posunięciem.  

– Polacy palą w piecach nie tylko węglem i to słabej jakości, ale także śmieciami. Wszyscy wdychamy taki dym i potem chorujemy na płuca. To wielki problem i dobrze, że obywatele mają świadomość jakim kapitałem jest zdrowie. Palenie w piecach jest poza kontrolą i nie wiadomo, co jest surowcem – mówił ekspert.

Ustawa wzbudza niepewność w branży górniczej, ale gość Polskiego Radia 24 ocenił, że problem kopalń leży w innym miejscu.

– W górnictwo uderza przede wszystkim niskie ceny węgla i fakt, że przedstawiciele górników twierdzą, że wszystko można załatwić politycznie. Możemy się zastanowić, czy w imię interesów wąskiej grupy wszyscy mamy palić węglem – powiedział dr Krzysztof Księżopolski.  

W całej rozmowie także o bezpieczeństwie energetycznym Polski.

Polskie Radio 24/gm/mrTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak