X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cezary Gmyz: Nowe stenogramy są efektem manipulacji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 18:02
Biegli Prokuratury Wojskowej przedstawili nowe stenogramy dotyczące katastrofy prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pięć lat temu pod Smoleńskiem. Cezary Gmyz, publicysta tygodnika Do Rzeczy i dziennikarz Republiki TV stwierdził w Polskim Radiu 24, że nowe stenogramy to efekt rosyjskiej manipulacji.
Audio
  • 08.04.15 Cezary Gmyz: „Śledztwo smoleńskie powinno mieć wymiar międzynarodowy (…)”
Cezary Gmyz, publicysta Do rzeczy
Cezary Gmyz, publicysta „Do rzeczy”Foto: PR24

Z zapisów czarnych skrzynek wynika, że na pokładzie tupolewa mogło dochodzić do nacisków na pilotów, a w kokpicie były do ostatniej chwili osoby trzecie.

Publicysta tygodnika Do Rzeczy Cezary Gmyz przyznał w Polskim Radiu 24, że do sprawy nowych stenogramów należy podejść z dużą ostrożnością.

– Sekwencja zdarzeń, które nastąpiły ostatnio wskazują na to, że możemy mieć do czynienia z materiałem, który został dokładnie zmanipulowany przez Rosjan – powiedział Cezary Gmyz.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do obecności gen. Andrzeja Błasika w kabinie pilotów. Jego zdaniem wszystko zmierza do udowodnienia tez zawartych m.in. w raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego.

- W raporcie Jerzego Millera pojawiało się sformułowanie, że obecność dowódcy sił powietrznych była elementem pośredniej presji wywieranej na załogę. Zatem przywrócenie gen. Błasika do kabiny było dość istotne  – podkreślił publicysta.

 

Polskie Radio 24/op