X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dzień Papieski: Idźmy naprzód z nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 11:47
Pod tym hasłem 8 października obchodzony jest XVII Dzień Papieski. W całym kraju, a także w środowiskach polonijnych na świecie mają miejsce liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. Oprócz tego prowadzona jest także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O znaczeniu tego dnia opowiedział ks. Krzysztof Ołdakowski.
Audio
  • 8.10.17. ks. Krzysztof Ołdakowski: nadzieja jest tym, co pozwala nam iść naprzód.
Uroczysta msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza odprawiona została w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
Uroczysta msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza odprawiona została w Sanktuarium św. Jana Pawła II w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża, wierni gromadzą się w kościołach, aby podziękować za 27 lat jego pontyfikatu. Jak podkreślił ks. Krzysztof Ołdakowski, jest to czas, w którym przypominamy sobie przesłanie, jakie kierował do nas Jana Pawła II.

Centralne obchody XVII Dnia Papieskiego, organizowane są w Warszawie. Rozpoczęły się w południe w Świątyni Opatrzności Bożej mszą świętą w intencji darczyńców. Eucharystii przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. Po mszy w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się Koncert Galowy XVII Dnia Papieskiego. Na scenie wystąpią znani artyści, między innymi Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska i Krzysztof Cugowski. - Temu artystycznemu wymiarowi towarzyszy przede wszystkim duchowy i modlitewny. Łączą się one zaś z charytatywnym wsparciem młodych ludzi z biedniejszych regionów Polski - mówi ksiądz Ołdakowski

- Już 4 tys. studentów zostało wypuszczonych w świat, a 2 tys. gimnazjalistów i licealistów, może się uczyć dzięki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która organizuje zbiórkę. Dzięki tym stypendiom utrzymują się czasem całe rodziny – powiedział ks. Krzysztof Ołdakowski. 

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - "Idźmy naprzód z nadzieją" - zaczerpnięte jest z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte" wydanego zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 - jest to zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Jak przekonywał zaś gość audycji jest to również zwrócenie uwagi na siłę nadziei, która pozwala ludziom iść naprzód.

W audycji podsumowano również akcję „Różaniec do Granic”, która zgromadziła nadspodziewanie liczną grupę wiernych, ponad milion osób. 

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla

Polskie Radio 24

_____________________

Data emisji: 8.10.17

Godzina emisji: 10.15

Czytaj także

Dzień Papieski w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 14:43
Podczas XIV Dnia Papieskiego Teatr Polskiego Radia zaprasza na widowisko muzyczne „Dalekie wybrzeża ciszy”. Spektakl w reżyserii Janusza Gasta i Janusza Kukuły został zrealizowany na podstawie wierszy Jana Pawła II. Na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagoszczą między innymi Piotr Fronczewski i Irena Santor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jubileuszowy XV Dzień Papieski

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 11:09
W Polskim Radiu 24 ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz ze stypendystami Danielem Kociołkiem i Pawłem Żulewskim zapraszał na XV Dzień Papieski. Hasłem tegorocznej odsłony Dnia Papieskiego jest „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVI Dzień Papieski

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 11:00
W niedzielę, 9 października, obchodzony jest XVI Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło brzmi: „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - Justyna Sobocka i Paweł Żulewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jan Paweł II był absolutnym admiratorem rodziny i kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 18:00
12 lat od śmierci Jana Pawła II to okazja, by rozmawiać o dziedzictwie Papieża Polaka w wymiarze spotkania Kościoła z wyzwaniami współczesnego świata. – Na pytanie czy Kościół nadąża za współczesnym światem, to jako katoliczka mogę powiedzieć, że różnie z tym bywa. Nie jest tak, że dotyczy to całego Kościoła, ponieważ są enklawy i miejsc, gdzie dyskutuje się o roli współczesnej kobiety w świecie, ale tego jest troszeczkę za mało. Inną sprawą jest to, czy słyszeli państwo na zwykłe kazanie na niedzielnej mszy św. o współczesnej kobiecie? – tak o roli kobiet w Kościele mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka „Gościa Niedzielnego” Agata Puścikowska.
rozwiń zwiń