X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Walentynowicz: wolałbym, żeby to nie był zamach

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 11:40
W poniedziałek odbędzie się konferencja powołanej przez MON podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Przewodniczący komisji dr Wacław Berczyński powiedział, że samolot z dużą pewnością rozpadł się w powietrzu. - Nie mamy żadnego wiarygodnego dokumentu dotyczącego wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wszystko co nie pasowało do narracji komisji Jerzego Millera, przyjętej jeszcze przed rozpoczęciem prac, było chowane – powiedział w audycji Punkt Widzenia Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz.
Audio
  • 10.04.2017 Piotr Walentynowicz: „Nie mieliśmy okazji zacząć ani skończyć żałoby przez to, co się dzieje przez te lata”.
Piotr Walentynowicz
Piotr WalentynowiczFoto: Mateusz Ochocki/KFP/REPORTER/EastNews

Według gościa Polskiego Radia 24 różnica w prowadzeniu śledztwa między prokuraturą wojskową a krajową jest kolosalna. - Wszystkie wnioski, które nasz pełnomocnik składał do prokuratury wojskowej były odrzucane. Natomiast obecnie nie ma żadnej przeszkody, aby zgłosić się do prokuratury i uzyskać coś, co się chce dostać. Spotkamy się z chęcią współpracy, a nie zwalczaniem – powiedział Piotr Walentynowicz.

Jak podkreślał wnuk Anny Walentynowicz skala niedociągnięć podczas śledztwa była ogromna. - Osobiście nie brałem pod uwagę, że w sprawie katastrofy, w której ginie prezydent, cokolwiek można zrobić niechlujnie. Mamy od czynienia z ogromnymi niedociągnięciami, pomijaniem procedur, naginaniem prawa, aż do bezczeszczenia zwłok, co zrobili Rosjanie z ciałami naszych obywateli. To się nie mieści w granicach pojmowania, że takie bestialstwo funkcjonuje – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem Walentynowicza nie da się zakończyć żałoby bez wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Nie mieliśmy okazji zacząć ani skończyć żałoby przez to, co się dzieje przez te lata. Podstawowym elementem możliwości zakończenia żałoby jest to, że wiemy co się stało z naszą bliską osobą, a  my takiej wiedzy nie mamy do tej pory – zakończył.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/kk/PAP

____________________

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 11:15


Czytaj także

Jan Maria Tomaszewski o Lechu Kaczyńskim: potrafił tonować nasze pomysły

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 19:50
Jan Maria Tomaszewski był kuzynem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszem zabaw braci Kaczyńskich, gdy byli jeszcze dziećmi. O tym, jaki był Lech Kaczyński gość Polskiego Radia 24 opowiadał w programie Wszystko Jest Historią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Gargas: obraz Lecha Kaczyńskiego w opinii publicznej był zafałszowany i zmanipulowany

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 14:00
- Lech Kaczyński był człowiekiem niezwykle ciepłym i inteligentnym. Nigdy się nie mówiło o tym, że Lech Kaczyński miał nie tylko wyższe wykształcenie, ale też tytuły. Nigdy nie tytułowano go profesorem, a chętnie określano nim osoby, które nie miały tytułu magistra – powiedziała w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, dziennikarka śledcza TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Schreiber o miesięcznicach smoleńskich: to nie są polityczne wiece, to potrzeba serca

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 17:38
– Niezależnie od tego, w jaki sposób Jarosław Kaczyński chciałby uczcić śmierć brata i ludzi, którzy zginęli w tragedii smoleńskiej, to będzie to wykorzystywane w nikczemny sposób –  mówił w audycji Dwóch na Jednego Łukasz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń