X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ponad jedna piąta Polaków chce zmienić pracę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 16:03
22 proc. pracowników planuje poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia – wynika z badań Millward Brown dla Work Service. – To wyzwanie dla pracodawcy, ponieważ współczynnik rotacji zmiany pracowniczej wpływa na to, że trzeba zrekrutować i wyszkolić nowe osoby, a to oznacza niemałe koszty – powiedział Andrzej Kubisiak (Work Service).
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/devinStein

Jak mówił gość Polskiego Radia 24, sytuacja na rynku pracy jest dobra i zachęca Polaków do szukania lepszych możliwości, przebierania w ofertach i szukania tych najlepszych. To jednak niemały problem dla pracodawcy. Jak zatrzymać pracownika w firmie?

– Zachęcaliśmy pracodawców od początku roku, by wyławiali tych kluczowych pracowników i wyprzedzając trendy starali się ich zatrzymać – mówił Andrzej Kubisiak. – Powodami, dla których Polacy chcą zmieniać pracę, to nie tylko kwestie finansowe, lecz także organizacyjne i perspektywa awansu – wskazywał. – Ważne jest również, by relacja z pracodawcą była partnerska – byśmy nie mieli do czynienia z przełożonym, który jest gdzieś wysoko i poza zasięgiem pracownika i tylko raz na jakiś czas ma szansę z nim porozmawiać – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślał Andrzej Kubisiak, kandydaci poszukujący pracy są również zdezorientowani i "nie wiedzą, jak się do tego zabrać". Z badań Millward Brown dla Work Service wynika, że ofert pracy poszukują najczęściej przez znajomych, media społecznościowe i w Internecie. Jednak nie są zadowoleni.

– Wielu kandydatów przetestowała te metody poszukiwania zatrudnienia i wychodzi na to, że są rozczarowani – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Z Andrzejem Kubisiakiem rozmawiał Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds/tj

___________________

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 15.17

Zobacz więcej na temat: praca rynek pracy zatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elastyczność w pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 07:30
Praca w systemie weekendowym, praca zdalna, praca w nietypowych godzinach. Wielu pracodawców obawia się zatrudniania na takich zasadach, ale takie formy z pewnością bywają popularne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport „Bariery Rynku Pracy”

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:00
 „Bezrobotnych ubywa w takim tempie jakby PKB w Polsce rosło o 5 proc., a nie, jak rośnie w rzeczywistości, o 3 proc.” – wynika z najnowszego raportu o rynku pracy przygotowanego przez Pracodawców RP. W Polskim Radiu 24 mówiła o nim jego współautorka, dr hab. Monika Gładoch z Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obniżenie wieku emerytalnego. "Bogactwo bierze się z pracy"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 11:20
W środę odbędzie się w Sejmie głosowanie ws. obniżenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Prezydencki projekt przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ma to być realizacją kolejnego punktu programu wyborczego zarówno Andrzeja Dudy, jak i PiS. O reformie emerytalnej mówili w audycji Puls Gospodarki Julita Wilczek (Instytut Sobieskiego), Piotr Soroczyński (KUKE) i Rafał Sadoch (mBank).
rozwiń zwiń