X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przez kulturę do terapii dzieci z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 08:49
"Oko, ucho, oko, wzrok" - to tytuł spektaklu wieńczącego cykl warsztatów teatralnych dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Poprzez sztukę uczestnicy poznają świat i redukują napięcia związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie, a widz może się dowiedzieć kim naprawdę jest. Gośćmi Polskiego Radia 24 był Maciej Dmochowski (współprowadzący warsztaty) oraz Kinga Walkowiak (prowadząca zajęcia z plastyki).
Audio
  • 06.11.16 Kultura kluczem do terapii dzieci z autyzmem. Goście: Maciej Dmochowski (współprowadzący warsztaty) oraz Kinga Walkowiak (prowadząca zajęcia z plastyki).
Teatr jest dla dzieci z autyzmem formą zabawy z elementami terapii
Teatr jest dla dzieci z autyzmem formą zabawy z elementami terapii Foto: flickr/Javierdebe

– Zależy nam na tym, by uruchomić ciało naszych aktorów, ich wyobraźnię, nauczyć interakcji na scenie z partnerem, z rekwizytem, osiągnąć pewną współpracę w grupie – wyjaśniał Maciej Dmochowski. Jak mówił, w spektaklu finałowym pragną pokazać, jak rozumieć świat osób autystycznych. – Dajmy sobie wejść do świata autystycznego, pozwólmy sobie poznać, to są bardzo wartościowe osoby.

Scenografię do spektaklu również przygotowują dzieci z autyzmem, podczas zajęć plastycznych, prowadzonych przez Kingę Walkowiak. – Zajęcia z plastyki wprowadzają dzieci w świat doznań manualnych. Dzieci przełamują się – wyjaśniała. Jak dodała, kluczem w pracy z osobami autystycznymi jest "otwartość serca".

Przedstawienie, wieńczące cykl warsztatów zostanie wystawione 19 listopada w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Maria Furdyna.

Polskie Radio 24/ip/tj

____________________

Data emisji: 06.11.2016

Godzina emisji: 8:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka z autyzmem, to walka o normalność

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 19:29
Rusza ogólnopolska kampania „Zostań Aniołem”. W ramach akcji rodzice dzieci z autyzmem pokazali swoje marzenia na transparentach. O szczegółach inicjatywy mówili w Polskim Radiu 24 Sylwia Mądra i Tomasz Michałowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Kapturzak o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 17:43
Zwrócenie społecznej uwagi na temat dziecięcego autyzmu oraz silniejsze zaakcentowanie problemów i potrzeb osób dotkniętych tą chorobą. Oto główne założenia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przy tej okazji Fundacja JiM po raz kolejny organizuje kampanię społeczną „Polska na niebiesko”, w tym roku pod hasłem: „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”.
rozwiń zwiń