X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Limitowane wydanie autografu Kopernika De Revolutionibus

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 14:00
W 50. rocznicę pierwszego wydania w języku polskim wszystkich prac Mikołaja Kopernika, do sprzedaży trafiła księga manuskryptowa najcenniejszej pozycji ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Autograf Kopernika De Revolutionibus. O przedsięwzięciu mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Wójtowicz-Wielgopolan z Domu Emisyjnego Manuscriptum.
Audio
  • 10.04.17 Dorota Wójtowicz-Wielgopolan o manuskrypcie - Autografie Kopernika De Revolutionibus.
Dorota Wójtowicz-Wielgopolan
Dorota Wójtowicz-WielgopolanFoto: PR24/MS

Jak podkreśliła Dorota Wójtowicz-Wielgopolan, manuskrypt nie jest dostępny na co dzień dla nikogo. – Nie jest dostępny nawet dla bibliofili, którzy chcieliby go zobaczyć na własne oczy, ponieważ jest ukrywany przed niszczącym działaniem czasu w zbiorach biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego – wyjaśniła.

Dodała, oficyna wydawnicza „pokusiła się o wydanie wiernej kopii i dodała do tego arcykrólewską oprawę, by wartość księgi mogła jedynie rosnąć”. - W czasach niepewnych ekonomicznie, gdy giełda uwarunkowana jest polityką i sytuacją gospodarczą na świecie, ludzie, którzy chcą zabezpieczyć swoje pieniądze lokują je w różne inwestycje alternatywne – tłumaczyła Wójtowicz-Wielgopolan.

Książka ukazała się w arcytrudnej w wykonaniu oprawie, uszlachetnionej 24-karatowym złotem, ponad 300 kamieniami jubilerskimi i meteorytem Muonionalusta.

Zdaniem gościa, tego typu księgi, oprawione w oprawy pełne kruszcu i kamieni jubilerskich, a w środku mające faksymile, traktowane są właśnie jako inwestycja alternatywna. - Na przestrzeni 5 lat wartość takiej księgi może wzrosnąć nawet do 300, 500 proc., ponieważ ma ściśle limitowany, bibliofilski nakład – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 10.04.17

Godzina emisji: 13:35